The Athletic: Bayern rozważa sprzedaż Ryana Gravenbercha

Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Wciąż niepewna jest przyszłość byłego pomocnika Ajaksu, ponieważ Bayern Monachium cały czas rozważa jego sprzedaż. Sam piłkarz jest otwarty na zmianę otoczenia, ponieważ w niemieckim klubie otrzymuje bardzo niewiele szans do gry.

Zaledwie trzy spotkania rozpoczął od pierwszych minut, a w ubiegłym sezonie ani razu nie grał dłużej niż jedną połowę. Thomas Tuchel ponownie pozostawił Ryana Gravenbercha na ławce rezerwowych w spotkaniu, które mistrzowie Niemiec wygrali 4:0 z Werderem Brema.

Wielu kolegów z zespołu chwali występy Gravenbercha na treningach, a działacze klubu są przekonani, że ten zawodnik powinien otrzymywać więcej szans. Mimo to Tuchel miał dać do zrozumienia, że zgodziłby się na transfer 21-latka.

Szkoleniowiec jest gotów zrobić wszystko co w swojej mocy, aby klub pozyskał defensywnego pomocnika. Bayern jednak nie uważa, żeby to było konieczne, po tym jak do klubu za darmo trafił Konrad Laimer z RB Lipsk.

Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak mistrz Niemiec ma skłaniać się ku zatrzymaniu młodego Holendra. Mają nadzieję, że Tuchel znajdzie sposób, aby zaadaptować go do swojego składu przed styczniowym okienkiem transferowym, kiedy będzie można ponownie ocenić sytuację.

Jednym z klubów, który uważnie obserwuje sytuację Gravenbercha, jest Manchester United. 21-latek jest byłym podopiecznym Erika ten Haga i być może to u niego udałoby mu się zyskać więcej czasu na boisku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze