Getty Images

Gary Neville: proces decyzyjny dotyczący Masona Greenwooda był okropny

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Gary Neville zgadza się z decyzją Manchesteru United dotyczącą Masona Greenwooda. Wychowanek „Czerwonych Diabłów” swoją karierę będzie kontynuował poza Old Trafford.

O ile były piłkarz i ekspert Sky Sports zgadza się z wynikiem wewnętrznego śledztwa, o tyle krytykuje przebieg całego procesu. Neville uważa, że zabrakło w nim przywództwa. Przypomnijmy, że po wewnętrznym śledztwie klub zdecydował, że w związku z publicznym linczem, Mason Greenwood nie zagra więcej w Manchesterze United.

– Zgadza się, podjęli dobrą decyzję. Nareszcie to zrobili. To było oczywiste od pierwszego dnia, że nie zagra ponownie dla Manchesteru United.

– Ale proces, który doprowadził ich do tej decyzji, był okropny. Gdy masz takie znaczące sytuacje lub trudne sytuacje takie jak ta, to wymaga to silnego, autorytarnego przywództwa. To powinno wyjść z samej góry. Manchester United tego nie ma.

– A w kwestii takiej jak przemoc domowa lub przemoc wobec kobiet, musi istnieć niezależność. Nie powinno być tak, że klub jest ławą przysięgłych w tak ważnej kwestii. Nie tylko dla siebie, ale także dla całej tej dyscypliny.

– Ludzie mówią o reputacji Manchesteru United, ale ważna jest też reputacja Premier League. Sytuacje o takim znaczeniu lub takiej powadze, powinny być rozpatrywane niezależnie przez panel.

– To oczywiste, że Manchester United nie miał umiejętności i zdolności, aby odpowiednio sobie z tym poradzić. To było znacznie powyżej poziomu ich doświadczenia i umiejętności – powiedział Neville.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze