manutd.com

„MEN”: Gwiazda akademii Man Utd podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt. Ten Hag kluczem w negocjacjach?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„Manchester Evening News” informuje, że Manchester United sfinalizował podpisanie stypendium oraz pierwszej umowy profesjonalnej z niezwykle utalentowanym młodzieżowcem. Swoim ruchem klub z Old Trafford uprzedził wielu rywali z Premier League.

16-letni Shea Lacey jest niezwykle cenionym graczem akademii Manchesteru United. Wiara, jaką klub w niego pokłada, została zmaterializowana w ostatnich dniach w postaci podpisania stypendium sportowego oraz pierwszej profesjonalnej umowy.

Zainteresowanie Laceyem przejawiało wiele angielskich drużyn, w tym też inne ekipy grające w Premier League. Jednakże poprzez podpisanie wyżej wspomnianych umów zawodnik został „zabezpieczony” przez Manchester United, czym odstraszono innych zainteresowanych. Pierwsza profesjonalna umowa zawodnika wejdzie w życie zgodnie z prawem, czyli od momentu jego 17. urodzin w kwietniu.

„Manchester Evening News” donosi, że wpływ na finalizację umowy miał też sam Erik ten Hag. Szkoleniowiec w ostatnich tygodniach spotkał się z kilkoma utalentowanymi zawodnikami, w tym z Laceyem. Holender opowiedział graczom o szansie i możliwości rozwoju, jakie ich czekają w ramach współpracy z nim.

Jest to kolejny przypadek w ostatnich miesiącach, który potwierdza, że za kadencji Ten Haga zmieniła się nieco struktura w klubie z Old Trafford. Teraz szkoleniowiec pierwszego zespołu ma o wiele większy wpływ na klubową akademię, co przypomina system, który Ten Hag wytworzył za czasów pracy w Ajaxie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze