The Mirror

„The Sun”: nowy właściciel Manchesteru United zostanie ogłoszony w ciągu kolejnych dwóch miesięcy

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Całkowite przejęcie Manchesteru United ma zostać sfinalizowane do końca października – pisze Neil Custis z tabloidu „The Sun”. Wyścig wygrywa szejk Jassim.

Manchester United czekał na oferty od listopada 2022 roku, kiedy rodzina Glazerów ogłosiła, że szuka alternatywnej inwestycji dla klubu, w tym częściowego przejęcia klubu.

Właściciele klubu z Old Trafford dostali wiele ofert z różnych funduszy, w tym od brytyjskiego miliona sir Jima Ratcliffe’a oraz katarskiego szejka Jassima.

Obie strony w ciągu tego okresu złożyły dziewięć odrębnych ofert. Ostateczna oferta z Kataru i podobno najlepsza, ma wynosić ponad 5 miliardów funtów.

Neil Custis z „The Sun” donosi, że Jassim przejmie wszystkie udziały w klubie, co oznacza, że pokonał sir Jima Ratcliffe’a w procesie sprzedaży. Jego prawnicy mają kompletować wszystkie dokumenty z należytą starannością.

Ogłoszenie zwycięzcy może nadejść już na początku przyszłego miesiąca, ale pełen proces przejęcia klubu ma zostać zakończony w połowie października.

Mówi się, że Jassim ma spłacić wszystkie długi Manchesteru United, które wynoszą 752 milionów funtów, aby zaoszczędzić na dalszych opłatach i nie zamierza pobierać żadnych dywidend tak, jak robiła rodzina Glazerów.

Jego plany zakładają również remont Old Trafford, remont ośrodka treningowego w Carrington i inwestycje w drużynę Erika ten Haga.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze