manutd.com

Media: Ipswich Town negocjuje z Man Utd wypożyczenie Brandona Williamsa

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal TWTD zajmujący się wieściami związanymi z Ipswich Town, informuje o podchodach klubu pod wychowanka Manchesteru United Brandona Williamsa. Klub z zaplecza angielskiej ekstraklasy miał rozpocząć negocjacje z „Czerwonymi Diabłami”. Doniesienia angielskiego portalu potwierdził Fabrizio Romano.

Na chwilę obecną Ipswich Town zajmuje pierwsze miejsce w Championship z kompletem punktów na koncie. Bezpośrednio za nimi w klasyfikacji jest Leicester City, które również ma dziewięć punktów i traci do lidera tylko w bilansie bramkowym.

Warto dodać, że zespół z zaplecza angielskiej ekstraklasy prowadzony jest przez byłego pracownika pierwszego zespołu Manchesteru United. W klubie z Portman Road pracuje Kieran McKenna, który współpracował z pierwszą drużyną „Czerwonych Diabłów” za kadencji Ole Gunnara Solskjaera.

Jak się okazuje, McKenna najpewniej spróbuje wykorzystać swoje kontakty i chce sprowadzić jednego z zawodników Manchesteru United, donosi TWTD. Lider Championship rozpocząć miał negocjacje z klubem z Old Trafford w sprawie przenosin Brandona Williamsa.

Na chwilę obecną mówi się, że Ipswich Town spróbuje wypożyczyć Williamsa na ten sezon z opcją wykupu po jego zakończeniu. Warto dodać, że w ostatnich tygodniach zainteresowanie defensorem wykazywało również Leeds United.

Przygoda Williamsa na Old Trafford ze względu na częste kontuzje oraz brak odpowiednich przygotowań, nie wyglądała tak, jak wyobrażał sobie tego sam zawodnik. W „The Blues” zastąpić ma on Grega Leigha, który na dniach może odejść do Oxford United.

22-latek przez portal transfermarkt.com wyceniany jest na siedem milionów euro, a jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2024 roku. Oznacza to, że bez podpisania nowego kontraktu jest to ostatnia szansa na spieniężenie odejścia wychowanka klubowej akademii.

Podczas seniorskiej kariery Williams zaliczył wypożyczenie do Norwich City. Tam spisywał się dobrze do momentu urazów. Łącznie w pierwszym zespole Manchesteru United rozegrał 30 spotkań, w których zdobył tylko jedną bramkę. Defensor może grać zarówno na lewej, jak i prawej flance obrony.

Doniesienia TWTD potwierdził Fabrizio Romano.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze