Ipswich Town

Oficjalnie: Brandon Williams wypożyczony do Ipswich Town

, Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Ipswich Town oficjalnie poinformowało o wypożyczeniu Brandona Williamsa z Manchesteru United. Obrońca w beniaminku Championship spędzi cały sezon 2023/24.

Wyjaśniła się przyszłość Brandona Williamsa. Angielski obrońca Manchesteru United sezon 2023/24 spędzi na wypożyczeniu w Ipswich Town. Tam ponownie będzie miał okazję spotkać się z Kieranem McKenną, z którym wcześniej współpracował na Old Trafford. Williams jest piątym wzmocnieniem beniaminka Championship przed sezonem 2023/24. W nowym klubie zagra z numerem 18.

Brandon Williams w pierwszej drużynie Manchesteru United zadebiutował we wrześniu 2019 grając 45 minut w domowym starciu z Rochdale w Pucharze Ligi (“Czerwone Diabły” wygrały po rzutach karnych). Sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Norwich, a w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w pierwszej drużynie Man Utd zagrał jedynie pięć minut – miało to miejsce w 1/8 finału z Burnley. Sumarycznie w pierwszym zespole “Czerwonych Diabłów” Williams wystąpił 51 razy. Zdobył jednego gola i trzy razy asystował.

– Przychodzę tutaj z nadzieją przebywania z pierwszą drużyną i zagrania w wielu spotkaniach – powiedział angielski obrońca w rozmowie z TownTV. – Mam dużą konkurencję, co jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Jestem podekscytowany spotkaniem z zawodnikami i rozpoczęciem tego etapu.

– Rozegrałem wiele spotkań, gdy przebiłem się do składu Manchesteru United, miałem też jednak kilka trudnych sezonów. Dobrze jest wrócić i ponownie zacząć grać.

Kieran McKenna był moim trenerem w młodzieżowej drużynie Man Utd, mieliśmy świetne relacje. Standardy u niego zawsze były wyznaczone na najwyższym poziomie, miał na mnie bardzo duży wpływ. Zawsze był ze mną w kontakcie, upewniał się, że wszystko u mnie w porządku. Ufam we wszystko, co mówi, jest świetnym nauczycielem. Jestem podekscytowany możliwością ponownej współpracy z nim.

Przybycie Brandona Williamsa do Ipswich Town skomentował także Kieran McKenna.

– Naprawdę cieszymy się z tego, że Brandon jest z nami. Znam go od najmłodszych lat, widziałem jak ciężko pracował, by dojść do tego miejsca. Wciąż jest bardzo młody, ale jak na 22-latka ma bardzo duże doświadczenie. Ma za sobą sezon, w którym miał problemy z kontuzjami i nie grał zbyt dużo.

– Jest dynamicznym i silnym obrońcą, który gra z wielką energią i zaangażowaniem, ma też dobrą jakość w prowadzeniu piłki. Potrafi zejść do środka z obu skrzydeł, podaje i dośrodkuje obiema nogami, jest agresywnym obrońcą, który lubi bronić, ale może dać nam też atuty z przodu. Uważamy, że to dobre rozwiązanie dla naszej drużyny i dobry krok dla niego. Wejdzie w nasze środowisko, naszą kulturę, gdzie będzie mógł ciężko pracować i wrócić do gry na wysokim poziomie. Wiemy, że jest do tego zdolny.

Aktualna umowa Brandona Williamsa z Manchesterem United obowiązuje do 2024 roku. Oznacza to, że jeśli “Czerwone Diabły” będą chciały przeprowadzić transfer gotówkowy z udziałem angielskiego obrońcy, będą musiały aktywować obecną w jego kontrakcie klauzulę przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy.

Ipswich Town fantastycznie rozpoczęło sezon 2023/24 na zapleczu Premier League. Po trzech kolejkach są na pozycji lidera. W pokonanym polu zostawili Sunderland (2:1), Stoke (2:0) i Queens Park Rangers (1:0). Awansowali także do kolejnej rundy Pucharu Ligi po pokonaniu Bristol Rovers (2:0).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze