Erik ten Hag
manutd.com

Konferencja prasowa Ten Haga przed meczem z Nottingham Forest: to nie druga linia jest problemem, to wina obrońców i napastników

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas przedmeczowej konferencji prasowej zapowiadającej spotkanie z Nottingham Forest w 3. kolejce Premier League. Jak na razie podopieczni holenderskiego szkoleniowca mają na swoim koncie zwycięstwo oraz porażkę.

KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA PRZED MECZEM Z NOTTINGHAM FOREST:

Manchester United był uważnie śledzony w tym tygodniu po tym, jak zakończyło się śledztwo wobec Masona Greenwooda. Co sądzisz o tym procesie i jego wyniku?

– Ludzie, mój zespół nie znajduje się w miejscu, w którym chciałbym, żeby się znajdował. Mam mnóstwo pracy. Koncentruję się na drużynie i dostępnych piłkarzach.

Czy oczekiwałeś, że Mason Greenwood będzie do twojej dyspozycji? Chciałeś go w swoim zespole?

– Jak już wspomniałem, mogę rozmawiać tylko o naszych występach, składzie i aspektach, które możemy poprawić, bo to jasne, że musimy coś zmienić. Wszystkie swoje starania wkładam w rozwój drużyny.

Czy w tym względzie był to pracowity tydzień? Straciłeś dwóch bardzo ważnych piłkarzy z powodu kontuzji.

– Tak, ale taka jest to sytuacja. To normalne w futbolu na najwyższym poziomie. W końcu osiągasz swój limit i kontuzje przychodzą. To zawsze rozczarowujące, ale trzeba sobie z tym radzić i skonstruować taki skład, z którym sobie poradzimy.

Czy mogę zapytać tylko o to, czy rozmawiałeś z Masonem Greenwoodem w trakcie procesu?

– Powiedziałem już, że koncentruje się na obecnym składzie i graczach, którzy są dostępni.

Czy Rasmus Hojlund jest już dostępny?

– Nie na sobotnie spotkanie.

Jak bliski jest powrotu na murawę?

– Blisko. W piątek trenował po raz pierwszy z drużyną. Teraz chcemy mu dać pełen tydzień treningów z zespołem. Jest bardzo blisko, aby wejść do składu.

Czy możesz zdradzić nam więcej szczegółów na temat Masona Mounta i Luke’a Shawa? Z jakimi problemami się zmagają i jak długo zajmie im powrót do zdrowia?

– Nie możemy podchodzić do tego personalnie w dzisiejszych czasach. Wypadają na jakiś czas. Luke będzie pauzował dłużej niż Mason.

Myślisz o tygodniach czy miesiącach? Rozumiem, że nie możesz zdradzić nam szczegółów tych kontuzji.

– Nie, ale tak jak powiedziałem, Luke będzie pauzował dłużej. Mason wróci na boisko szybciej.

Trudna sytuacja na lewej obronie, bo Tyrell Malacia też jest kontuzjowany. Jakie są najświeższe informacje na ten temat? Kiedy wróci?

– Myślę, że zajmie to kilka tygodni.

Widzisz, jakieś rozwiązania, aby poradzić sobie z tą sytuacją?

– Zdecydowanie. Mamy rozwiązania. Myśleliśmy przed sezonem o takim scenariuszu, ale liczyliśmy, że uda nam się tego uniknąć. Ale skoro już się tak stało, to musimy być gotowi i jesteśmy.

Zdajesz sobie sprawę, że fani Manchesteru United chcą znać twoje stanowisko na temat Masona Greenwooda?

– Jedyne, czego fani oczekują, to wygrywanie meczów. I to ja jestem za to odpowiedzialny. Muszę włożyć wszelkie starania i pełną koncentrację, by poprawić grę piłkarzy, których mam do dyspozycji.

Myśląc o waszej grze na boisku, biorąc pod uwagę kontuzjowanego Masona Mounta, ta trójka pomocników w meczu z Tottenhamem pokazała, że łatwo się przez nią przebić. Co zamierzasz z tym zrobić?

– Zawsze musicie dokonać krytycznej analizy, ale ta ocena jest błędna. Nie chodzi o pomocników, ale o obrońców i napastników. To właśnie dlatego byliśmy tacy otwarci. Nie ma to nic wspólnego z drugą linią, ale powiedziałem już to po tamtym spotkaniu.

Kibice krytykują przygotowanie fizyczne piłkarzy. Oberwało się Casemiro. Czy jest obecnie w pełni sprawny?

– Jeżeli spojrzycie na jego liczby, to łatwo wywnioskować, że tak. Co do naszego przygotowania fizycznego, to nie mam wątpliwości, że stać nas na bieganie przez cały mecz. Przez 35 minut ze Spurs wyglądało to bardzo dobrze, ale później już tego nie robili. Natomiast po pierwszym meczu byliśmy na samym szczycie w Premier League pod względem statystyk kondycyjnych i biegowych.

Mówi się, że Eric Bailly może opuścić klub. Czy możesz nam powiedzieć coś na temat jego przeprowadzki do Marsylii?

– Kiedy będziemy mieli jakieś wieści, to się nimi podzielimy. Na razie nie mamy żadnych, więc nie mogę wam nic powiedzieć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze