twitter/ManUtd

“MEN”: Manchester United szuka nowego lewego defensora

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik “Manchester Evening News” poinformował, że klub z Old Trafford ze względu na ostatnią kontuzję Luke’a Shawa miał uaktywnić się na rynku transferowym. Manchester United poszukiwać ma krótkoterminowego zastępstwa dla Anglika.

Wczoraj (24 sierpnia) David Ornstein poinformował, że Luke Shaw doznał kontuzji mięśniowej i wypada przynajmniej na kilka tygodni. Klub miał badać jeszcze powagę urazu podstawowego lewego defensora, lecz zakłada, że skończy się na tygodniach, a nie miesiącach.

Niedostępny pozostaje jeszcze Tyrell Malacia, który nieznanego urazu nabawił się na początku okresu przygotowawczego i nie wiemy, kiedy wznowi on treningi. Natomiast Brandon Williams został wypożyczony ostatnio do Ipswich Town.

W aktualnym zespole Ten Haga na lewej obronie mogą zagrać prawy defensor Diogo Dalot lub młodzieżowiec Alvaro Fernandez. Warto dodać, że ostatnie doniesienia sugerują wypożyczenie Fernandeza do innego klubu w celu zapewnienia mu regularnej gry.

Zdaniem “Manchester Evening News” Manchester United miał zaktualizować swoje plany transferowe na ostatnie dni okna transferowego. Klub z Old Trafford poszukiwać ma teraz lewego defensora, aby załatać dziurę na flance formacji obronnej.

Dziennik dodaje, że klub jest zainteresowany wyłącznie rozwiązaniem tymczasowym. Oznacza to, że najpewniej chce pozyskać nowego zawodnika na zasadzie wypożyczenia krótkoterminowego lub ściągnie gracza bez kontraktu i zaoferuje mu krótką umowę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze