twitter/ManUtd

Erik ten Hag po wygranej z Nottingham Forest: zobaczenie reakcji moich piłkarzy po tragicznym początku było interesujące

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag podzielił się swoimi przemyśleniami po wygranym 3:2 spotkaniu z Nottingham Forest w 3. kolejce Premier League. „Czerwonym Diabłom” udało się odrobić dwubramkową stratę i wydrzeć trzy punkty.

O ZŁYM POCZĄTKU:
– Dla mnie to było bardzo interesujące, by zobaczyć, jak drużyna zareaguje. Jako menedżer nie chcesz takich sytuacji, ale to dobre doświadczenie. Cieszę się, że zobaczyłem, jak mój zespół reaguje w takich momentach. Dobre w tym koszmarnym początku było to, że mieliśmy mnóstwo czasu, aby odwrócić losy meczu. To właśnie czułem. Wtedy w drużynie ujawnili się wspaniali liderzy, pokazaliśmy opanowanie i trzymaliśmy się planu. Dzięki niemu graliśmy bardzo dobrze w piłkę i wróciliśmy do spotkania. Drużynie należą się wielkie słowa uznania.

O TRZECH PUNKTACH:
– Widzieliście, że mam silny zespół. Ta drużyna ma dobrego ducha, potrafi walczyć i ma mnóstwo energii. To zdecydowanie nam pomogło. Wielkie zwycięstwo, które pozwoli nam uwierzyć w siebie. W takich momentach potrzebujesz liderów, opanowania i kontroli. Christian Eriksen był jednym z nich. Świetne wykończenie.

O MIEJSCU NA POPRAWĘ:
– To normalne na początku sezonu, że jest wiele obszarów, w których trzeba wykonać progres. Pokazaliśmy natomiast, że tej drużynie nie brakuje charakteru. Jestem bardzo zadowolony z tego występu, ale oczywiście jest miejsce na poprawę, biorąc pod uwagę początek i koniec tego meczu. Nie możesz wygrać meczu pressingiem, gdy na boisku jest 11 na 10. Wtedy potrzeba większego spokoju i szukania wolnych przestrzeni na połowie przeciwnika. Popełniliśmy błędy i pozwoliliśmy rywalowi stworzyć szanse.

O WYSTĘPIE BRUNO FERNANDESA:
– Na konferencji prasowej zadałeś mi pytanie na jego temat. W tym meczu pokazał, dlaczego wybraliśmy go na lidera i kapitana. To doskonały kapitan, przykład, inspiracja. Wnosi do tego zespołu jakość, ciągłość. Byłem pod wielkim wrażeniem jego występu.

O STAŁYM FRAGMENCIE GRY DAJĄCYM REMIS:
– Eric Ramsay wypracował to na boisku treningowym. Wykonuje doskonałą pracę, a piłkarze zaprezentowali dobre wykonanie. Wszystkie bramki były znakomite. Pokonaliśmy ich dzięki temu, że trzymaliśmy się planu, naszego stylu gry, naszych zasad i reguł.

WIADOMOŚĆ DO KIBICÓW:
– Fani mają prawo wyrażać swoje opinie. Widzimy silną więź między nimi a piłkarzami – również na wyjazdach. Podoba mi się to. Chcę im podziękować za tę więź, dając dobre występy. Jeżeli będziemy trzymali się razem, kibice i drużyna, to będziemy odnosić sukcesy.

O MECZU Z ARSENALEM:
– Oczywiście jesteśmy gotowi. Cieszy nas wynik tego meczu, bo wygraliśmy, ale już rozmyślamy o kolejnym starciu. Mamy tydzień, dobrze się przygotujemy i damy z siebie wszystko, by zanotować kolejne zwycięstwo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze