manutd.com

Rio Ferdinand: Antony potrafi zagrać inaczej, lecz jeszcze wiele pracy przed nim

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand ponownie skomentował grę jednego z zawodników Manchesteru United. Legendarny defensor „Czerwonych Diabłów” na kanale FIVE w serwisie You Tube apeluje, aby Antony zaczął rozwijać wachlarz swoich umiejętności.

Skrzydłowy dołączył do klubu z Old Trafford latem 2022 roku i ma już za sobą pełen sezon w obecnej drużynie. Łącznie w 44 spotkaniach zaliczył on osiem bramek oraz trzy asysty. Wejście do nowej drużyny Brazylijczyk miał bardzo dobre, lecz z czasem miał problemy z ustabilizowaniem formy.

Eksperci wielokrotnie podkreślali, że Antony ciągle powtarza swoje ulubione zagrania, co skutkuje tym, że nie potrafi on zaskoczyć rywali. Często krytykowano też jego postawę pod samą bramką, gdyż oczekiwano od niego większej liczby asyst.

Swoje zdanie w sprawie Brazylijczyka ponownie przedstawił legendarny dla fanów Manchesteru United Rio Ferdinand. W najnowszym odcinku na kanale FIVE UK w serwisie You Tube apelował do zawodnika, aby zaczął pracować nad innymi zagraniami.

– Kiedy ma piłkę i jest sam na sam z rywalem, to chcesz, aby po prostu minął go. Zrobił tak w ostatnim weekendowym spotkaniu, gdyż przełożył piłkę na prawą zewnętrzną nogę i dośrodkował w pole karne. Stworzył okazję i pomyślałem: jednak to potrafisz. Chcę widzieć więcej takich zagrań z jego strony – mówił Ferdinand.

– Nie widzę energii w jego grze. Myślę, że jego ciało nie potrafi wygenerować odpowiedniej siły w takich momentach, potrzebna wtedy jest eksplozywność. Moim zdaniem jest w stanie dodać to do swojego portfolio i zobaczymy wkrótce, czy się rozwija i poprawia. Chcę wyników, chcę stworzonych okazji. Marzę, aby flanki schodziły z boiska zmęczone.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze