manutd.com

Marcus Rashford wybrany przez fanów najlepszym zawodnkiem sezonu 2022/2023

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford otrzymał we wtorek nagrodę PFA Fans’ Player of the Year za sezon 2022/2023. Statuetkę przyznawał Związek Zawodowych Piłkarzy (Professional Footballers’ Association) poprzez głosowanie fanów.

Poprzedni sezon wychowanka Manchesteru United został doceniony już nie pierwszy raz. Marcus Rashford otrzymał w maju nagrodę Sir Matta Busby’ego dla najlepszego zawodnika sezonu wśród piłkarzy z Old Trafford, którą to przyznają fani „Czerwonych Diabłów”. Został on także najlepszym zawodnikiem Manchesteru United według głosowania obecnych zawodników.

Sezon 2022/2023 był dotychczas najlepszym w karierze Anglika. Strzelił on 30 bramek we wszystkich rozgrywkach, zdobywając również z drużyną Carabao Cup. Wygrany w lutym puchar przerwał sześcioletnią serię bez jakiegokolwiek zdobytego trofeum.

W głosowaniu fanów na najlepszego zawodnika sezonu Rashford zdobył więcej głosów od m.in Erlinga Haalanda, Kevina de Bruyne czy chociażby Bukayo Saki lub Harry’ego Kane’a. Marcus jest pierwszym od czasów Wayne’a Rooneya zawodnikiem Manchesteru United, który dostąpił zaszczytu wygrania tej nagrody. Rooney ostatni raz wygrał ją w 2010 roku.

Jedynym oprócz Rashforda i Rooneya zawodnikiem z Old Trafford, który zdobył tę nagrodę, jest Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi ta sztuka udała się w 2007 i 2008 roku. W obu tych latach zdobył także główną nagrodę PFA dla najlepszego gracza sezonu, która przyznawana jest przez innych zawodników.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze