manutd.com

Oficjalnie: Dean Henderson graczem Crystal Palace

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po sfinalizowaniu umowy Dean Henderson zamienił Manchester United na grające w Premier League Crystal Palace. Wychowanek „Czerwonych Diabłów” zdał testy medyczne i w ramach transferu definitywnego wzmocnił ekipę „Orłów”.

Henderson dołączył do akademii Manchesteru United, kiedy skończył 14. rok życia i przez 11 lat związany był z klubem z czerwonej strony Manchesteru. Następnie przechodził on przez następne etapy młodzieżówki i ostatecznie zadebiutował w pierwszym zespole „Czerwonych Diabłów”. Teraz przenosi się on w ramach transferu definitywnego do Crystal Palace.

W trakcie swojej przygody w „Czerwonych Diabłach” zaliczył on aż pięć wypożyczeń – Stockport County, Grimsby Town, Shrewsbury Town, Sheffield United i Nottingham Forest. Barwy „The Reds” reprezentował on w sezonie 2022/23, lecz kontuzja uniemożliwiła mu grę w drugiej części kampanii.

– Pożegnanie się z z Manchesterem United jest bardzo emocjonalne dla mnie. Ten klub był ważną częścią mojego życia, gdyż grałem tu od dzieciaka. Dorastałem jako fan United, dołączyłem do akademii po 14. urodzinach i ostatecznie zagrałem na Old Trafford! Moje marzenia spełniły się dzięki tej przygodzie i jestem bardzo wdzięczny za to.

– Chcę podziękować każdej osobie, która wierzyła w mój potencjał i pomogła mi w drodze tutaj. Jestem wdzięczny każdemu pracownikowi akademii, kolegom z drużyny, rodzinie, menedżerom oraz członkom sztabów szkoleniowych. Wasze wsparcie oraz ukierunkowanie pomogło mi stać się lepszym zawodnikiem oraz człowiekiem, jakim jestem dzisiaj.

– Do fanów – wasze wsparcie wiele znaczy dla mojej rodziny i mnie. Jestem związany z United od dzieciaka, a noszenie tej koszulki z herbem było dla mnie ogromnym zaszczytem. Nigdy nie miałem styczności z tak wielką odpowiedzialnością, która przychodzi, kiedy zakładasz tę koszulkę. Miałem lepsze i gorsze chwile, lecz chcę wam wszystkim podziękować za trzymanie za mnie kciuków.

– Dziękuję wam za te wszystkie wspomnienia. Życzę klubowi wszystkiego, co najlepsze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze