manutd.com

Gianluca Di Marzio: Mason Greenwood gotów kontynuować karierę we Włoszech

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Przedstawiciela Masona Greenwooda pracują nad tym, by jeszcze w ostatni dzień letniego okna transferowego sfinalizować jego transfer – przekonuje włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, angielski napastnik może trafić do rzymskiego Lazio.

Mający 21 lat Mason Greenwood jest związany kontraktem do 2025 roku z Manchesterem United, jednak stało się już jasne, że będzie on mógł opuścić Wyspy Brytyjskie najprawdopodobniej na zasadzie „wolnego transferu”. To pokłosie sprawy związanej z zarzutami stawianymi piłkarzowi przez prokuraturę i ostatecznej decyzji klubu, który w jednym z oficjalnych komunikatów oznajmił, że Anglik będzie kontynuował karierę poza Old Trafford.

Jak się okazuje, pomocną dłoń w kierunku wychowanka „Czerwonych Diabłów” wyciągnęli przedstawiciele Lazio. Włosi podjęli rozmowy z obozem Greenwooda i teraz wyłącznie od decyzji trenera Mauricio Sarriego ma zależeć czy piłkarz w ostatni dzień okna transferowego przeniesie się do ekipy „Biancocelesti”.

Dla 21-latka, który tak naprawdę potrzebuje reanimować jego doskonale zapowiadającą się karierę, kusząca może wydawać się perspektywa gry w klubie uprawnionym do występów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na stole ma być także kontrakt gwarantujący mu zarobki na poziomie 700 tys. euro rocznie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze