BBC.com

Oficjalnie: Mason Greenwood na wypożyczeniu w Getafe

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje The Athletic, Getafe jest blisko pozyskania Masona Greenwoda na zasadzie wypożyczenia. Hiszpańska drużyna jest optymistycznie nastawiona co do pozyskania Anglika i są w procesie finalizowania wszystkich potrzebnych dokumentów. 

21 sierpnia Manchester United potwierdził, że Greenwood nie będzie przywrócony do pierwszej drużyny i pracują nad znalezieniem 21-latkowi nowego klubu, gdzie mógłby odbudować swoją karierę. „Czerwone Diabły” nie otrzymają jakichkolwiek pieniędzy od Getafe za ewentualne wypożyczenie Anglika.

Wiele klubów z Premier League, Bundesligi, Serie A oraz La Liga kontaktowały się z Manchesterem United w sprawie ściągnięcia 21-latka. Natomiast w Turcji i Arabii Saudyjskiej okienko transferowe zamyka się później niż w innych krajach, co również otwiera drzwi wyjściowe z Old Trafford dla Greenwooda nawet po 1 września.

[AKTUALIZACJA]

Wypożyczenie Greenwoda do Getafe jest już oficjalne. Manchester United wydał oficjalne oświadczenie w jego sprawie, w którym napisano:

– Mason Greenwood podpisał z Getafe kontrakt na roczne wypożyczenie. Ten ruch pozwala Masonowi rozpocząć odbudowę swojej kariery poza Manchesterem United. Klub będzie kontynuował wsparcie dla Masona i jego rodziny podczas okresu odbudowy.

Jak podaje także James Ducker z The Telegraph, Manchester United pokryje większość pensji Masona Greenwoda, która wynosi £75 tys. tygodniowo.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze