ManUtd.com

Oficjalnie: Jonny Evans podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Jonny Evans podpisał nowy, obowiązujący do czerwca 2024 roku, kontakt z Manchesterem United – poinformował klub za pośrednictwem kanałów społecznościowych oraz oficjalnej strony internetowej, ManUtd.com.

Mający 35 lat piłkarz, który jest wychowankiem „Czerwonych Diabłów”, powraca na Old Trafford po ośmioletniej przerwie. Jonny Evans opuścił Manchester United w 2015 roku na rzecz West Bromwich Albion, by po trzech latach trafić do ekipy Leicester City.

Z końcem czerwca br. wygasła jego umowa z ekipą „Lisów”, w związku z czym stał się on wolnym piłkarzem. Już w okresie przygotowawczym dołączył do grupy podopiecznych menedżera Erika ten Haga, podpisując krótkoterminową umowę, upoważniającą go do występów w meczach towarzyskich. Teraz, w ostatni dzień okna transferowego, oficjalnie związał się z klubem rocznym kontraktem.

– Jestem zachwycony dołączając do Manchesteru United. To miejsce, w którym zawsze czułem się jak w domu – mówił doświadczony Irlandczyk przy okazji podpisania kontraktu.

– Odkąd dołączyłem tutaj w wieku 15 lat, ten klub i ci kibice kształtowali mnie jako piłkarza i człowieka. Jestem zachwycony móc wrócić tu, gdzie wszystko się zaczęło, stanowiąc część tej utalentowanej kadry.

– Od początku okresu przygotowawczego byłem naprawdę zachwycony współpracą z menedżerem i jego sztabem szkoleniowym. Nie mogę się doczekać, by pomóc tej grupie wspólnie osiągnąć sukces, w tym fantastycznym klubie piłkarskim.

Podczas poprzedniego pobytu na Old Trafford Jonny Evans rozegrał 198 mecze, sięgając po: trzy tytuły mistrzów Anglii, dwa Puchary Ligi oraz trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W barwach reprezentacji Irlandii Północnej ma na koncie 102 występy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze