manutd.com

Oficjalnie: Teden Mengi zamienił Manchester United na Luton Town

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą oficjalnych kanałów poinformował, że jeden z zawodników klubowej akademii dołączył do Luton Town. Środkowy defensor Teden Mengi na mocy transferu definitywnego opuszcza mury Teatru Marzeń.

Anglik, który przez wiele lat był kapitanem w zespołach młodzieżowych Manchesteru United, zdecydował się wzmocnić ekipę „The Hatters”. Drużyna z Luton rozgrywa swój historyczny pierwszy sezon na najwyższym szczeblu angielskiej piłki.

Mengi zadebiutował w zespole seniorskim „Czerwonych Diabłów” w 2020 roku. Wtedy w ramach rozgrywek Ligi Europy Manchester United mierzył się z LASK Linz, na Old Trafford 2:1 wygrały „Czerwone Diabły”. Mengi był ostatnim zmiennikiem w tym starciu.

– Od momentu podpisania kontraktu z klubem, któremu kibicowałem od 6. roku życia, do reprezentowania jego barw w Lidze Mistrzów – ostatnie 15 lat było niesamowitą przygodą.

– Manchester United jest moją rodziną i miałem wystarczająco dużo szczęścia, że wspierali mnie najlepsi na świecie koledzy z szatni oraz różni członkowie sztabu szkoleniowego. Ciężko jest ubrać w słowa, jak bardzo jestem wdzięczny każdej osobie, którą spotkałem.

– Ciężko jest odejść do innego miejsca, kiedy klub jest tak ważną częścią twojego życia. Jednak jestem już gotowy na kolejny krok.

– Dołączenie do Luton Town jest idealną okazją. Mogę zaprezentować się szerszej publice i udowodnić im do czego jestem zdolny. Chcę pomóc zespołowi w walce o cele na ten sezon.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze