twitter/ManUtd

Bruno Fernandes wybrany zawodnikiem miesiąca w Manchesterze United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pierwszy miesiąc sezonu 2023/24 za nami. Manchester United ogłosił wyniki klubowego głosowania na najlepszego zawodnika sierpnia. Klasyfikację najlepszych otworzył Bruno Fernandes, który małą różnicą głosów pokonał swojego kolegę z defensywy.

Fernandes zagrał we wszystkich trzech spotkaniach tego sezonu i w każdym z nich (nawet w przegranym pojedynku z Tottenhamem) był jednym z najlepszych graczy Manchesteru United. Do tego dołożył on bramkę oraz asystę w starciu z Nottingham Forest.

Po raz ostatni takie wyróżnienie otrzymał on pod koniec poprzedniego sezonu. Wtedy zdobył on dwie nagrody z rzędu i został mianowany najlepszym zawodnikiem  marca i kwietnia w Manchesterze United. Warto dodać, że nikt w „Czerwonych Diabłach” nie stworzył więcej okazji bramkowych (74) od Fernandesa, który to w 2020 roku dołączył do klubu.

Kapitan Manchesteru United w klubowym głosowaniu rywalizował z prawym defensorem Aaronem Wan-Bissaką oraz nowym bramkarzem Andre Onaną. Kameruńczyk dołączył do ekipy Erika ten Haga tego lata, a wcześniej reprezentował barwy m.in. Ajaxu i Interu.

Drugi w plebiscycie był Wan-Bissaka (40% oddanych głosów), któremu mało zabrakło do pierwszego Fernandesa (47% głosów). Natomiast na Onanę swój głos oddało tylko 13% głosujących fanów Manchesteru United. Głosować można było poprzez oficjalną aplikację klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze