manutd.com

Konferencja prasowa Ten Haga przed meczem z Arsenalem: Mamy wystarczającą głębię składu

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

W piątek odbyła się oficjalna konferencja prasowa Erika ten Haga przed meczem wyjazdowym z Arsenalem w 4. kolejce Premier League. Do starcia z „Kanonierami” dojdzie na Emirates Stadium w niedzielę o 17:30. Konferencja odbyła się jeszcze przed zamknięciem okna transferowego, więc wiele pytań dotyczyło potencjalnych transferów.

KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA PRZED MECZEM Z ARSENALEM:

Czy Rasmus Hojlund będzie dostępny na niedzielny mecz?

– Tak. W zeszłym tygodniu trenował, jutro mamy ostatni trening, lecz radzi on sobie dobrze. Więc tak, będzie dostępny na niedzielne spotkanie.

Widzieliśmy przyjście Altana Bayindira, czy będzie on dostępny na niedzielę i czy inny potencjalny nowy zawodnik będzie mógł zagrać?

– Altay również będzie w szerokim składzie. Jesteśmy zadowoleni, bo mamy grupę bramkarzy. Pokryliśmy każdą pozycję, a przyjście Atlaya jedyne powiększa skład golkiperów.

Czy jest szansa, że do klubu przyjdzie jeszcze ktoś, kto będzie mógł wystąpić?

– Co masz na myśli?

Oczywiście United poszukuje także innych opcji. Czy jest możliwość, że którykolwiek z nich będzie zarejestrowany na czas, przed meczem z Arsenalem?

– By zagrać w niedzielę? Potencjalnie tak. Może tak być, ale musimy poprosić o zarejestrowanie zawodnika.

Czy to oznacza, że Sergio Reguilon jest już tutaj?

– Jest tutaj, trenował z drużyną.

Więc on także będzie dostępny na niedzielny mecz?

– Tak.

Powiedziano nam, że Sofyan Amrabat jest opcją w pomocy, która jest już blisko podpisania. Czy to da ci skład, który chcesz?

– Wiesz o tym?

Ludzie we Florencji wydają się uważać te plotki za prawdziwe..

– O tak. Jest wiele plotek. Ale to dobrze, czyż nie?

Jeśli miałbyś uzupełnioną tą pozycję [pomocnika], to czy dałoby ci taki skład, który byś chciał?

– Według mnie zrobiliśmy dobry biznes. Zbudowaliśmy silny skład i jesteśmy gotowi do boju.

Wiele mówiło się o Harrym [Maguire] i Scotcie McTominayu. Czy to oznacza, że są częścią drużyny i mają ważną rolę w składzie?

– Tak. Jeśli spojrzysz w kalendarz, to jest on bardzo skondensowany. Patrząc na poprzedni sezon z Mistrzostwami Świata, był on szalony. Trwał także dwa tygodnie dłużej. Graliśmy finał FA Cup tydzień później, mieliśmy krótką przerwę, mocno skondensowany okres przedsezonowy, potrzebujemy więc dużą ilość piłkarzy, muszą być oni jednak jakościowi. Według mnie mamy głębię składu, który ma także wiele jakości. Mamy wiele wariantów i jesteśmy z tego zadowoleni. Tak jak już mówiłem, jesteśmy gotowi iść na bój.

Wspomniałeś, że Sergio Reguilon trenował z drużyną, jakie walory wprowadzi na pozycję lewego obrońcy? Czy jest możliwość, żeby wrzucić go do składu od razu?

– Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, grał dla wielkich klubów w La Lidze i Premier League. Ma ciekawą przeszłość, widzieliśmy jego umiejętność intensywnego grania, więc jesteśmy zadowoleni. Luke Shaw i Tyrell Malacia są kontuzjowani na długi okres czasu, ale bardzo dobrze odpowiedzieliśmy w kryzysowej sytacji.

Sofyan Amrabat to zawodnik, z którym pracowałeś w FC Utrecht. Czy jest on w stanie zrobić różnicę w twojej drużynie?

– Nie mogę powiedzieć, bo nie wiem czy jesteśmy w stanie go podpisać. Gdy będziemy mieli informacje, to od razu ją podamy.

Andre Onana był dość tajemniczy w mediach społecznościowych na temat swojego powrotu do reprezentacji Kamerunu po tym, jak wycofał sie z międzynarodowej piłki – czy wiesz może o tym coś więcej? Oczywiście w tym roku odbywa się Puchar Narodów Afryki i gdyby tam zagrał to miałoby to wpływ na Manhcester United.

– Wiem o tym wszystko, więc oczywiście rozmawialiśmy o tej sytuacji przed jego transferem i będziemy w dobrym kontakcie z Andre by poradzić sobie z tą sytuacją.

Czy będzie mógł zatem grać ponownie dla reprezentacji Kamerunu?

– Tak jak powiedziałem, jestem z nim w dobrym kontakcie i jesteśmy po tej samej stronie, wiemy co się dzieje. Wiemy jak skonstruktować skład jeśli będzie grał w Pucharze Narodów Afryki.

Historycznie mecze Arsenalu i Manchesteru United były dużymi meczami. Czego spodziewasz się po drużynie Mikela Artety i jakie wnioski wyciągasz z ich postępów w tym sezonie?

– To jeden z większych meczów w Premier League. Nie możemy się doczekać tej walki. To zawsze są interesujące i intensywne mecze pomiędzy drużynami grającymi ofensywną piłkę. Widownia jest zawsze ważnym czynnikiem, który pomaga wygrywać te mecze.

Co sądzisz o losowaniu grupy Ligi Mistrzów? Czy jeśli dodacie dziś nowych zawodników do składu, to czy będzie on miał wystarczającą głębię do grania na czterech frontach?

– Tak. Co za tym idzie, musimy wykorzystać głębie naszej drużyny w każdych rozgrywkach. Warto podkreślić, że większość naszych zawodników jest powoływanych do kadry, więc będą latać po całym świecie i musimy o to zadbać.

Na Rasmusie Hojlundzie spoczywa duża presja. Czy spodziewasz się, że będzie miał natychmiastowy impakt w drużynie, czy może fani powinni być wobec niego cierpliwi? Jest bowiem w centrum uwagi.

– Wydaje mi się, że każdy zawodnik jest w centrum uwagi. W Manchesterze United każdy zawodnik musi się wykazywać na każdej pozycji.

Czy jest on wystarczająco zdrowy, by zacząć mecz w weekend od pierwszej minuty? Czy jest dla niego za wcześnie?

– Jest gotowy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze