manutd.com

Oficjalnie: Eric Bailly nowym zawodnikiem Besiktasu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Eric Bailly doszedł do porozumienia z klubem z tureckiej ekstraklasy i wkrótce zasili jego barwy. Manchester United również nie znalazł powodów do niezgody i dał graczowi zielone światło w sprawie transferu definitywnego. Fabrizio Romano w mediach społecznościowych orzekł słynne „Here we go”. Po północy turecki klub potwierdził transfer defensora.

Obecna umowa 29-latka obowiązuje do czerwca 2024 roku, a jego aktualna wycena wynosi około 5 mln euro. Zawodnik od dłuższego czasu nie potrafił zapewnić sobie miejsca w pierwszym zespole i najprawdopodobniej wkrótce przestanie już reprezentować barwy „Czerwonych Diabłów”.

Bailly dołączył do Manchesteru United w lipcu 2016 roku. Łącznie zaliczył on 113 spotkań dla „Czerwonych Diabłów”, w których popisał się jedną asystą oraz bramką. W trakcie swojego pobytu w Anglii świętował z obecnym klubem wygranie Ligi Europy, Pucharu Ligi Angielskiej oraz Tarczę Wspólnoty.

Liczne kontuzje oraz mieszana forma skutkowały stopniowym odsuwaniem od pierwszego zespołu. Gracz został wypożyczony na cały sezon 2022/23 do Olympique Marsylia. Dziennikarze donosili wtedy, że w umowie znalazła się klauzula wykupu, lecz i tak defensor wrócił po kampanii do macierzystego klubu.

Fabrizio Romano donosi, że Bailly jest o krok od nowych barw. Besiktas miał ustalić warunki umowy z obozem zawodnika, a sam Manchester United dał zielone światło w sprawie jego odejścia. Romano w mediach społecznościowych napisał słynne „Here we go”. Iworyjczyk z nowym klubem zwiąże się rocznym kontraktem.

AKTUALIZACJA 0:15

Besiktas za pomocą konta na platformie X (kiedyś twitter) poinformował o finalizacji transferu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze