The Peoples Person

The Athletic: podczas testów medycznych wykryto drobny uraz u Sofyana Amrabata

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic donosi, że ostatni letni nabytek Manchesteru United Sofyan Amrabat bezproblemowo zdał testy medyczne. Jednakże podczas badań „Czerwone Diabły” u gracza wypożyczonego z Fiorentiny wykryły drobny uraz pleców.

Marokańczyk dołączył do klubu z Old Trafford kilka godzin przed zamknięciem letniego okna. Erik ten Hag po meczu z Arsenalem przyznał, że Amrabat od początku sezonu był jego najważniejszym życzeniem transferowym, gdyż to posunięcie rozszerzyło możliwości konstrukcji środka pola.

Pomocnik został wypożyczony z włoskiej Fiorentiny na rok, a w samej umowie zdaniem mediów zawarto klauzulę wykupu. Zawodnik po rozpoczęciu kampanii trenował indywidualnie i odrzucał inne zainteresowane kluby, gdyż chciał transferu na Old Trafford.

Zawodnik zdał testy medyczne bezproblemowo, poinformowało The Athletic. Podczas badań Manchester United miał wykryć drobny uraz pleców, który określany jest jako niegroźny. Przypomnijmy, że podobnie było podczas finalizacji transferu Rasmusa Hojlunda, który zadebiutował w nowych barwach miesiąc po ogłoszeniu przenosin.

Oprócz Amrabata Erik ten Hag miał rozważać sprowadzenie Joao Palhinhi z Fulham. Holender był pod wrażeniem postawy pomocnika londyńskiego zespołu w starciu z jego drużyną w poprzednim sezonie. Sam Joao również miał być chętny na transfer do „Czerwonych Diabłów”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze