twitter/ManUtd

Jonny Evans: Dobrze jest widzieć rozwój młodych zawodników

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jonny Evans udzielił ostatnio wywiadu, w którym wypowiedział się m.in. o możliwościach współpracy z młodszymi zawodnikami i pomagania im w rozwijaniu swoich talentów.

Evans zaliczył prawie 200 występów w barwach “Czerwonych Diabłów” od czasu debiutu w 2007 roku. Odszedł z drużyny z Old Trafford w 2015 roku, a teraz po ośmiu latach powrócił do “Teatru Marzeń”. Reprezentant Irlandii Północnej zdradził w wywiadzie, że nawiązał dobrą więź z młodszą grupą zawodników Manchesteru United:

– Świetnie było zobaczyć talent naszych młodych zawodników i pomimo że jestem teraz o wiele starszy to i tak czuję mocną więź z zawodnikami z akademii. Gdy w przeszłości opuszczałem Manchester United, to i tak dookoła pełno było zawodników z akademii. Dobrze się z nimi znam, więc świetnym przeżyciem był dla mnie powrót do dzielenia z nimi szatni.

– Świetnie było widzieć ich progres. Wiem już, co czułem będąc na tym etapie mojej kariery i w całym moim życiu. Domyślam się więc, co chodzi im obecnie po głowach.

– Dobrze jest to wiedzieć. Wszystko to sprawiło, że czuję się ponownie młody. Poczułem, że udało mi się w pewnym sensie wrócić do tego sposobu myślenia, w którym są teraz oni. Próbujesz wejść do pierwszego składu i codziennie starasz się zaimponować menedżerowi i pokazać mu co potrafisz.

– Chcę pomóc drużynie tak bardzo, jak tylko mogę. Kiedy jestem potrzebny do gry, jestem gotów.

– Musi być w tym wszystkim dużo profesjonalizmu. Jest to dla mnie inne wyzwanie, więc muszę mieć pewność, że jestem fizycznie i mentalnie gotowy do grania. Jestem w stanie podjąć to wyzwanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze