microstock.gr

Sky Sports: akcje Man Utd lecą na łeb na szyję

, Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Po weekendowych doniesieniach, że rodzina Glazera nie zamierza sprzedawać klubu, cena akcji Manchesteru United spadła o ponad 18%. Jeszcze w piątek akcji wynosiła 23,66 dolarów. We wtorek – 19,35 dolara.

Wtorek to najgorszy dzień w historii Manchesteru United pod względem akcji. Po informacjach przekazanych przez „Daily Mail” o wycofaniu klubu z rynku, jego wartość spadła o 600 milionów funtów.

Nowojorska giełda papierów wartościowych była w poniedziałek zamknięta z powodu Święta Pracy. To największy spadek wartości klubu z Old Trafford od 2012 roku, czyli od momentu pojawienia się na giełdzie. Poprzedni rekordowy spadek wynosił 13,8 procent, a wydarzył się 12 marca 2020 roku. Teraz cena akcji w ciągu jednego dnia spadła o 18,22 procent.

Kapitalizacja rynkowa to obecnie 3 miliardy funtów (3,86 miliarda dolarów). Glazerowie za klub oczekują dwukrotności tej kwoty. Szejk Jassim oraz Jim Ratcliffe wycenili „Czerwone Diabły” na blisko pięć miliardów funtów.

Od lutego cena akcji Manchesteru United spadła o prawie 30 procent.

Katarczyk i Brytyjczyk nadal mają nadzielę na zakup Manchesteru United i wierzą, że Glazerowie nie wycofują klubu z rynku. „Daily Mail” twierdzi jednak inaczej i pisze, że właściciele klubu z Old Trafford wystawią go na sprzedaż raz jeszcze w 2025 roku. Wierzą, że wtedy klub będzie można sprzedać za 7-10 miliardów funtów.

Osoby zaangażowane w proces, w tym bank handlowy Raine, nadzorujący rozmowy w sprawie przejęcia, nie zostały poinformowane o żadnych zmianach.

Szejk Jassim i Sir Jim Ratcliffe byli jedynymi poważnymi oferentami do końca procesu przejęcia, ale nie osiągnęli wyceny ustalonej przez Glazerów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze