twitter/ManUtd

Jakim piłkarzem jest Sofyan Amrabat? “Jestem podobny do Erika ten Haga”

DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Nowy transfer “Czerwonych Diabłów”, Sofyan Amrabat, wyznał, że ma wiele wspólnego ze szkoleniowcem Manchesteru United – Erikiem ten Hagiem.

Obaj panowie dobrze znają się z holenderskich boisk. Marokańczyk jest wychowankiem Utrechtu i zaliczył cztery występy w Eredivisie. Gdy drużynę Utrechtu przejął Ten Hag, Amrabat stał się jednym z kluczowych zawodników tamtego zespołu, notując pod wodzą Holendra 50 występów we wszystkich rozgrywkach.

To był pokaz wiary w umiejętności piłkarza, który podczas ostatnich Mistrzostw Świata był jednym z najlepszych zawodników.

– To,  że dał mi grać, było bardzo ważne, bo miałem 18 lat. Trener dał mi wtedy szansę grania w pierwszym zespole. To był fantastyczny czas, naprawdę dobry sezon. Wiele się nauczyłem od Erika ten Haga.  Być może jest to jedna z najważniejszych postaci w mojej karierze.

– To fantastyczne, że znów będziemy ze sobą pracować, bo Ten Hag jest menedżerem, który zawsze motywuje cię do przekraczania limitów. Jest głodny, chce wygrywać, jest zwycięzcą i to mi się podoba. Myślę, że jesteśmy podobni, bo też chcę zwyciężać. Chcę wygrywać w każdym meczu, więc dobrze się dobraliśmy.

– Nie lubię mówić o sobie. Wolę pokazywać swoje umiejętności na boisku. Mogę obiecać, że w każdym starciu będę dawał z siebie wszystko – każdego dnia, w każdej minucie, w każdej sekundzie. To jedyne, co mogę teraz powiedzieć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze