manutd.com

ESPN: szatnia popiera Erika ten Haga w sporze z Jadonem Sancho

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jadon Sancho będzie musiał powalczyć o odkupienie nie tylko w oczach Erika ten Haga, ale również swoich kolegów z szatni. Tak przynajmniej twierdzi źródło ESPN. Wszystko to jest pokłosiem komentarza skrzydłowego po meczu z Arsenalem.

Jadon Sancho opublikował post, w którym w mocnych słowach odniósł się do komentarzy Erika ten Haga na temat swojego zaangażowania w treningi. Anglik stwierdził, że te słowa były „nieprawdziwe” i że „od dłuższego czasu jest on kozłem ofiarnym”.

Jednak źródło ESPN przekonuje, że w szatni Manchesteru United trudno o sympatię dla Sancho. „Piłkarze mają go dość”. Jego post na Twitterze nadal jest dostępny, a tymczasem Erik ten Hag nie uważa, że powinien tłumaczyć się ze swoich słów.

Holenderski menedżer nie bał się w przeszłości otwarcie skrytykować Cristiano Ronaldo, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania kontraktu z Portugalczykiem za porozumieniem stron. Podobnie w przypadku Rashforda, były szkoleniowiec Ajaksu przyznał, że Anglik nie wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Wolves w zeszłym sezonie, ponieważ się spóźnił.

Zdaniem wspomnianego wcześniej źródła, piłkarze akceptują oraz respektują podejście Erika ten Haga, ponieważ traktuje on w ten sposób każdego zawodnika, bez wyjątków, niezależnie od ich statusu. Dlatego właśnie reakcja Sancho została źle odebrana w szatni, chociaż zawodnicy nie byli tym zaskoczeni.

Podobno ma dojść do rozmów pomiędzy Ten Hagiem i Sancho przed meczem z Brightonem. Wtedy zadecyduje się przyszłość zawodnika. Manchester United podobno prowadził wstępne rozmowy z prowadzonym przez Stevena Gerrarda Al Ettifaq, jednak transfer w żadnym wypadku nie był bliski realizacji.

Ten Hag musi podjąć decyzję czy Sancho pozostanie częścią składu w pierwszej części sezonu. Jak na razie Anglik w 82 występach zanotował 12 goli i 6 asyst. Warto dodać, że w ostatnim sezonie w BVB w trakcie 38 spotkań strzelił 16 bramek i dołożył do tego 20 asyst.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze