Getty Images

Paul Scholes: nie osiągnąłbym w Liverpoolu tego co Steven Gerrard

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Scholes w podkaście Rio Ferdinanda został poproszony o porównanie swoich umiejętności do tych, które prezentował Steven Gerrard z Liverpoolu. Legenda Manchesteru United wyraziła pełne uznanie dla dokonań legendy „The Reds”.

Scholes, który rozegrał w barwach „Czerwonych Diabłach” ponad 700 spotkań, nie ma wątpliwości, że wpływ na karierę obu zawodników miało środowisko, w jakim się znajdowali.

– Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy byłem lepszy od Gerrarda. Gerrard był wspaniałym piłkarzem… Jesteśmy inni, jesteśmy bardzo różni. Gerrard to atleta.

– Myślę, że w większym stopniu był zawodnikiem, który wygrywał mecze w pojedynkę. Natomiast grał w zespole, w którym prawdopodobnie musiał pełnić taką rolę.

– Ja byłem bardziej częścią zespołu. Gerrard był bardziej indywidualistą. Nie byłbym w stanie zrobić tego, czego dokonał w Liverpoolu.

– Czy on byłby w stanie zrobić to co ja w Manchesterze United? Nie wiem. Nie widzę powodów, dlaczego miałby tego nie zrobić. Ale ja na pewno nie osiągnąłbym w Liverpoolu tyle co on.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze