Twitter/ManUtd

Oficjalnie: powrót Antony’ego do klubu opóźniony

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United opublikował kolejne oświadczenie prasowe w sprawie Antony’ego. Klub potwierdził, że zawodnik na razie nie wróci do treningów. Zapowiedziano, że oskarżony gracz „Czerwonych Diabłów” chce odpowiedzieć na zarzuty.

Cała sprawa zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy to była partnerka Antony’ego zgłosiła się na policję w Brazylii i oskarżyła zawodnika Manchesteru United o przemoc domową. Następnie sprawa przeniosła się do Anglii, gdzie angielskie służby również postanowiły przyjrzeć się sprawie. W międzyczasie do listy zarzutów dołączyły się dwie inne kobiety, które także podkreślały brutalność oskarżonego.

Ostatnio publicznie ponownie wypowiedziała się była partnerka zawodnika. Tym razem częściowo zdecydowała się uderzyć w sam Manchester United i podważyła dobre chęci pracowników klubu. 10 września zarówno „Czerwone Diabły”, jak i sam Antony opublikowali oświadczenia w tej sprawie.

Oświadczenie Manchesteru United

„Gracze, którzy nie brali udziału w zgrupowaniach reprezentacji wrócą do treningów w poniedziałek. Jednakże za zgodą Antony’ego powrót tego zawodnika zostanie opóźniony, gdyż chce on ustosunkować się do zarzutów”.

„Jako klub potępiamy akty przemocy i molestowania. Chcemy ochronić wszystkie osoby zaangażowane w tę sytuację i potwierdzamy, że zarzuty poważnie wpłynęły na osoby, które wcześniej doświadczyły tego zjawiska”.

Oświadczenie Antony’ego

„Uzgodniłem z Manchesterem United, że będę przez pewien czas niedostępny, gdyż chcę odpowiedzieć na zarzuty”.

„Była to nasza wspólna decyzja”.

„Jeszcze raz chcę podkreślić, że jestem niewinny i nie dopuściłem się czynów, jakie mi zarzucono. Będę współpracować z policją”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze