manutd.com

Antonio Valencia: teraz Man Utd potrzebuje Alejandro Garnacho w najlepszej formie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Antonio Valencia podczas rozmowy z klubowymi mediami postanowił podzielić się swoją opinią o Alejandro Garnacho. Były kapitan Manchesteru United stwierdził, że jego ukochany klub potrzebuje młodego skrzydłowego w najlepszej możliwej formie.

19-latek przebił się do pierwszego zespołu “Czerwonych Diabłów” w sezonie 2022/23 i od razu stał się bardzo ważnym elementem układanki Ten Haga. Przy okazji zdobył on już pierwsze trofeum w seniorskiej karierze, gdyż wraz z drużyną świętował wygranie Carabao Cup.

Poprzednia kampania przyniosła Garnacho jeszcze powołanie do seniorskiej reprezentacji Argentyny. O młodym skrzydłowym wypowiedział się były kapitan Manchesteru United Antonio Valencia. Ekwadorczyk nie ukrywał, że jest fanem jego talentu.

– Garnacho wskoczył na wyższy poziom. Z każdym kolejnym dniem staje się coraz lepszym zawodnikiem. Lubię go. Fani chcą go oglądać. [W meczu z Wolves w poprzednim sezonie] Wszyscy chcieli go zobaczyć – mówił Antonio Valencia w rozmowie z klubowymi mediami.

– Wiedzieliśmy, że opuszczał boisko z kontuzją, a rozpoczął je w dobrym stylu. Wprowadził na murawę energię. Odmienił losy meczu, ponieważ umie grać pod presją, a tego właśnie potrzebował zespół. Ci gracze muszą jakoś wykorzystać tę energię. Muszą presować, ponieważ przekłada się to na zdobyte bramki oraz asysty.

– Odmienił losy meczu. Zawsze podoba mi się pomysł wpuszczenia go na boisku. Jako fan tego klubu bardzo cieszę się, kiedy go widzę. Miejmy nadzieję, że wkrótce wróci do szczytu formy. Potrafi on rozegrać niesamowite spotkania, a tego właśnie potrzebujemy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze