Twitter/ManUtd

The Athletic: Qualcomm zostanie nowym sponsorem głównym Man Utd?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Adam Crafton z The Athletic donosi, że Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy z amerykańskim przedsiębiorstwem technologicznym. Qualcomm miałoby zastąpić TeamViewera, który nie jest już zainteresowany dalszą współpracą.

Dotychczasowy sponsor główny TeamViewer kilka lat temu zastąpił na środku koszulki „Czerwonych Diabłów” amerykańskiego Chevroleta i wszystkie znaki na niebie wskazują, że to miejsce przejmie kolejna firma zza oceanu. Przypomnijmy, że TeamViewer wypowiedział umowę Manchesterowi United ze względu na sytuację finansową i zniknie z koszulek w momencie znalezienia nowego sponsora przez klub z Old Trafford.

Na chwilę obecną Manchester United ma prowadzić zaawansowane rozmowy z Qualcomm z USA, informuje The Athletic. Przedsiębiorstwo, które słynie z produkcji procesorów brandowanych logiem Snapdragona, najpewniej zostanie nowym sponsorem głównym „Czerwonych Diabłów”.

Klub z Teatru Marzeń chce wypracować umowę z Qualcommem, która zapewni im przychód w postaci 60 mln funtów za sezon. Warto wspomnieć, że klub już współpracuje z amerykańskim przedsiębiorstwem, a wspomniana umowa tylko poszerzy ich powiązania.

Bardzo mało prawdopodobne jest, aby do finalizacji umowy doszło w tym sezonie. Spowodowane jest to dobrym wynikiem sprzedażowych kompletów meczowych. Najpewniej ogłoszenie nowego sponsora głównego nastąpi chwilę przed początkiem następnego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze