manutd.com

Fabrizio Romano: Manchester United pracuje nad nową umową dla Facundo Pellistriego

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United aktualnie pracuje nad nową umową dla jednego z zawodników pierwszego zespołu, informuje Fabrizio Romano. Klub jeszcze w kwietniu rozpocząć miał przygotowania do negocjacji kontraktowych.

Pellistri trafił do „Czerwonych Diabłów” z łatką wielkiego talentu urugwajskiej piłki, jednakże na jedynym wypożyczeniu w Deportivo Alaves totalnie się nie odnalazł. Sytuacja zmieniła się po powrocie do macierzystego klubu i z czasem został on włączony do pierwszego zespołu Manchesteru United.

Najczęściej otrzymuje on końcówki spotkań jako zmiennik, lecz dobrze je wykorzystuje. Trzeba jeszcze dodać, że przy aktualnych sytuacjach Jadona Sancho oraz Antony’ego zrobiła się luka na prawej flance ataku, a to właśnie to miejsce na boisku jest domyślnym dla Pellistriego.

Obecna umowa Urugwajczyka z klubem wygasa w czerwcu 2025 roku, lecz Manchester United chce zatrzymać zawodnika na dłużej, donosi Fabrizio Romano. Klub negocjacje z Pellistrim postrzegać ma teraz jako priorytet i to na nich skupi się w nadchodzących tygodniach.

Podejścia pod obóz zawodnika rozpocząć się miały jeszcze w kwietniu. Do tematu powrócono następnie latem. Romano podkreślił, że pełnoprawne negocjacje dopiero nadejdą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze