manutd.com

Czy Pellistri znajdzie się w wyjściowej jedenastce przeciwko Brighton?

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Kibice „Czerwonych Diabłów” z niecierpliwością czekają na nadchodzącą sobotę. Tego dnia ich ulubieńcy podejmą na własnym stadionie Brighton & Hove Albion w ramach zmagań w Premier League.

Wszyscy wierni fani wciąż cierpią po bolesnej porażce z Arsenalem  w ostatniej kolejce. Idealnym lekarstwem na ten stan wydaje się być zdobycie kolejnych trzech punktów u siebie. Erik ten Hag liczy na dziewiąte zwycięstwo swoich podopiecznych na własnym obiekcie.

Wyjściowa jedenastka ułożona przez Holendra będzie mocno wyczekiwana, szczególnie za sprawą liczby kontuzjowanych piłkarzy, z którą musi mierzyć się klub z północnej Anglii, oraz zawodników, którzy znaleźli się w drużynie tuż przed końcem letniego okna transferowego.

Kibice Manchesteru United mają nadzieję, że w sobotnie popołudnie zobaczą debiutujących Sofyana Amrabata i Sergio Reguilona. Dziennikarz ESPN Rob Dawson przeprowadził w tym tygodniu rozmowę z kolegą z Associated Press Jamesem Robsonem, jak również byłymi desfensorami 20-krotnych mistrzów Anglii Chrisem Casperem i Davidem May’em w ramach kolejnego odcinka „The Debate”. Jedno z pytań w tym epizodzie było na temat tego, kto w Manchesterze United wypełni lukę na prawym skrzydle podczas opóźniającego się powrotu Antony’ego.

Od startu bieżącej kampanii Facundo Pellistri rozpoczął tylko raz w wyjściowym składzie ekipy z Old Trafford na 12 spotkań, w których wziął udział. Zdaniem Dawsona, obecny czas może okazać się idealny dla młodego reprezentanta Urugwaju aby pokazać, na co go stać.

– Bardzo chciałbym zobaczyć jak Pellistri oddaje strzał na bramkę. Za każdym razem kiedy wchodzi na boisko, wydaje się być mocno skupiony. Wiem, że trudniej jest wejść z ławki i zrobić coś w ostatnie 10 minut niż grać od pierwszego gwizdka sędziego. Ale jak ma to zrobić jeśli nie daje się mu możliwości?

– Masz gościa grającego regularnie w reprezentacji, który ma coś w sobie. Widzisz jak wchodzi na ostatnie 10 lub 15 minut i zostawia ślad. Będziesz odkrywał to, jaki jest dobry, jeśli dasz mu szansę. Obecna sytuacja drużyny jest dla niego znakomitą okazją.

– Nie jestem pewny, czy dostanie odpowiednie możliwości. Być może trener sądzi, że Facundo nie jest jeszcze gotowy ale ja myślę, że ten chłopak zasługuje na pozycję w wyjściowej jedenastce. Im wcześniej się tam znajdzie tym lepiej.

Jeśli chodzi o zdanie Robsona, obecność Pellistriego w wyjściowej jedenastce może okazać się również dobra dla Hojlunda.

– Pellistri wygląda jak ktoś, kto sprawia, że rzeczy na boisku się dzieją. Kiedy zobaczyłem Rasmusa w starciu przeciwko Arsenalowi, naprawdę spodobała mi się jego postawa. Wyglądał na szybkiego i silnego napastnika, który angażował się w każdą akcję. Jest typem gracza, który prawdopodobnie potrzebuje dograń z każdego miejsca na boisku. Wydaje mi się, że to jest właśnie słabość „Czerwonych Diabłów”. A Urugwajczyk jest takim rodzajem piłkarza, który jest w stanie posyłać dobre piłki do Duńczyka, a zespół tego potrzebuje – podsumował Anglik.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze