oufc.co.uk

“MEN”: Manchester United podpisał kontrakt z kolejnym bramkarzem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pomimo zamkniętego okna transferowego nadal pracuje nad głębią kadry w pierwszym zespole oraz akademii. Tym razem zakontraktowano 20-letniego bramkarza, który dotychczas był na rynku wolnym zawodnikiem.

Tajemniczym graczem jest Kie Plumley, który wcześniej reprezentował barwy Oxford United. Dotychczas rozegrał tylko jedno spotkanie w seniorskiej piłce, w którym stracił dwie bramki. W ramach wypożyczenia reprezentował wtedy barwy Oxford City, które grało w National League South.

Plumley jest na początku swojej kariery, lecz za swoje występy otrzymał już kilka wyróżnień. Tym najważniejszym była nagroda zawodnika sezonu w Camberley Town, którą otrzymał za sezon 2019/2020.

Zawodnik jest fanem Manchesteru United, a jego doświadczenie, które nabywał w różnych zespołach, pomoże mu w grze w ukochanym klubie. “Manchester Evening News” podaje, że został on sprowadzony jako zapasowy czwarty bramkarz do pierwszego zespołu i będzie zgłoszony w ramach listy U21. Klub może zgłosić aż 56 młodzieżowców do rozgrywek Premier League.

Wcześniej wspomnianą funkcję pełnił Nathan Bishop, który tego lata zamienił “Czerwone Diabły” na Sunderland. Oprócz Anglika, Old Trafford opuścili jeszcze David de Gea oraz Dean Henderson. W miejsce wspomnianej dwójki sprowadzono Andre Onanę oraz Altaya Bayindira.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze