manutd.com

James Garner: nie żałuję odejścia z Manchesteru United

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

James Garner po raz pierwszy zabrał głos na temat swojego odejścia z Manchesteru United w minionym sezonie. Anglik wyznał, że nie żałuje zmiany barw klubowych.

Garner był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych graczy akademii “Czerwonych Diabłów”, ale nigdy nie udało mu się na stałe przebić do wyjściowego składu. Po udanym wypożyczeniu do Nottingham Forest środkowy pomocnik zdecydował się opuścić Old Trafford na stałe i przeniósł się do Evertonu.

– Kiedy wróciłem do United, czułem, że miałem za sobą dobry sezon i to wystarczający powód, bym spróbował. Niestety pierwszego dnia nabawiłem się kontuzji, która wykluczyła mnie na dwa lub trzy tygodnie i menedżer nie widział mnie w treningach oraz meczach towarzyskich.

– Wtedy podjąłem decyzje – po dwóch sezonach w profesjonalnym futbolu. Chciałem być częścią pierwszego składu, a idealnym scenariuszem było granie w pierwszej jedenastce. Wiedziałem, że nie dostanę tego w Manchesterze United, więc postanowiłem odejść.

– Mogłem znów iść na wypożyczenie i wrócić, ale czułem, że znalazłbym się w tym samym miejscu, w którym byłem wtedy. Nie chciałem utknąć. Musiałem podjąć decyzję o opuszczeniu jednego z najlepszych klubów na świecie, co było trudne, ale jestem szczęśliwy, że podjąłem taką decyzję.

– Ten Hag to bardzo przystępny facet, ale zarazem bardzo surowy. Nie akceptuje naginania zasad. Wyłoży kawę na ławę i ukarze ludzi, którzy nie stosują się do jego reguł.

– Nasza rozmowa była prosta. Zapytałem go wprost, czy widzi dla mnie miejsce w składzie i jaką rolę miałbym odgrywać. Czułem, że rozmowa nie poszła w kierunku, w jakim bym chciał, więc podjąłem decyzję o odejściu.

– W Evertonie Sean Dyche wymaga stuprocentowej pracowitości zarówno na siłowni, jak i na boisku. Nie lubi drogi na skróty i zdemaskuje każdego, kto spróbuje jej użyć. To też bardzo restrykcyjny szkoleniowiec, bardzo srogi i bezpośredni. Piłkarze czasami tego potrzebują.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze