TEAMtalk

Roberto de Zerbi po zwycięstwie z Man Utd: nie wiem, jaki jest problem naszych rywali, my gramy z wielką odwagą

DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Trener sobotnich rywali Manchesteru United, Roberto de Zerbi, skomentował zwycięstwo Brighton w 5. kolejce Premier League. “Mewy” na Old Trafford strzeliły “Czerwonym Diabłom” trzy gole.

Włoski menedżer pochwalił swój zespół za odważny występ w Teatrze Marzeń. Jednocześnie zdradził, że jego ekipie trudno grało się w pierwszych 20 minutach, bo ekipa Erika ten Haga zaskoczyła ich nowym systemem gry.

– W pierwszych trzech 15-20 minutach bardzo cierpieliśmy, bo Manchester United grał w inny sposób, a nie byliśmy na to przygotowani. Ale później rozgrywaliśmy wspaniałe spotkanie.

– W tym momencie ich pressing był bardzo mocny, ale mecz się zmienił, kiedy częściej zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce. To pomogło nam lepiej kontrolować to spotkanie. Mamy czterech napastników, którzy są bardzo szybcy i bardzo dobrzy.

– Powinniśmy trzymać się tego stylu, kiedy przegrywamy i kiedy wygrywamy. Nie zapominajmy o swoim DNA, ponieważ mecz może się zmienić. To bardzo złe, gdy rezultat zmienia twój styl gry. Pracujemy nad tym, by nie tracić swojej charakterystyki, naszej jakości i nad strzelaniem coraz większej liczby bramek. W tym meczu strzeliliśmy trzy, ale mieliśmy wiele sytuacji, by zdobyć kolejne. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

– Nie wiem, jaki jest problem Manchesteru United. Mogę jedynie mówić za swój zespół. Gramy z wielką odwagą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze