manutd.com

„Daily Mail”: jedna z kobiet wycofała oskarżenie przeciwko Antony’emu

, Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi „Daily Mail”, jedna z trzech kobiet, które wystosowały oskarżenia wobec Antony’ego, zmieniła swoją wersję wydarzeń. Dotychczas kobieta utrzymywała, że została zaatakowana przez piłkarza w jego samochodzie, a po zdarzeniu potrzebowała leczenia szpitalnego.

Wciąż aktualne pozostają dwa inne zarzuty wobec brazylijskiego skrzydłowego. Antony oskarżany jest bowiem o czterokrotną napaść na swoją byłą dziewczynę, Gabrielę Cavallin. Sprawa ta jest przedmiotem dochodzenia policji w Sao Paulo i Manchesterze. Piłkarz zaprzeczył wszystkim zarzutom, nie został także aresztowany oraz formalnie uznany za oskarżonego. Druga sprawa związana jest z 33-letnią bankierką, Ingrid Laną. W wywiadzie dla brazylijskiego Record TV zarzuciła ona Antony’emu, że w październiku 2022 roku piłkarz był w stosunku do niej agresywny. Twierdziła nawet, że mógł ją zabić.

Inaczej rzecz ma się z trzecią sprawą. Jak donosi „Daily Mail”, powołując się przy tym na „The Telegraph”, swoje zeznania zmieniła Rayssa de Freitas. Studentka prawa oskarżała dotychczas piłkarza o to, że  zaatakował ją w swoim samochodzie wraz z Mallu Ohaną – byłą żoną brazylijskiego piłkarza Dudu. Do zdarzenia miało dojść po tym, jak cała trójka opuściła klub nocny w Sao Paulo. Domniemana ofiara utrzymywała, że po tym zajściu potrzebowała leczenia szpitalnego. Wedle najnowszych doniesień zarzuty te zostały przez de Freitas w całości wycofane.

Incydent miał miejsce w maju 2022 roku – trzy miesiące przed transferem Antony’egoAjaksu do Manchesteru United. Klub przed sfinalizowaniem transakcji prześwietlił zawodnika w raportach policyjnych, jednak nie znaleziono żadnych dowodów, które świadczyłyby o winie Brazylijczyka.

Kilka dni temu klub wystosował oficjalny komunikat, w którym poinformował, że Antony na razie nie wróci do treningów i skupi się na odpowiedzeniu na zarzuty i oczyszczeniu swojego dobrego imienia. Wcześniej skrzydłowy został wycofany ze zgrupowania reprezentacji Brazylii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze