manutd.com

Sytuacja kadrowa przed starciem z Bayernem Monachium: kontuzjowani zawodnicy wrócą, lecz na mecz z Burnley

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przygotowuje się obecnie do nadchodzącymi wielkimi krokami starcia z Bayernem Monachium. Będzie to inauguracja rozgrywek 2023/24 Ligi Mistrzów. Najprawdopodobniej żaden kontuzjowany gracz nie wróci przed meczem z „Bawarczykami”.

Erik ten Hag na konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarzy o to, czy istnieje szansa, że jakikolwiek kontuzjowany gracz wróci przed nadchodzącym starciem z Bayernem Monachium. Szkoleniowiec nie miał dobrych wieści i zasugerował powrót zawodników w przyszłości.

– Może, może będzie to jeden zawodnik. Myślę, że do spotkania z Bayernem mamy naprawdę mało czasu. Jednakże przed kolejnym starciem z Burnley kilku graczy powinno wrócić do gry – mówił Ten Hag.

Jednymi z większych znaków zapytania są nieobecności Tyrella Malaci oraz Luke’a Shawa. Defensorzy nabawili się kontuzji, co skutkowało ogromną dziurą kadrową na lewej flance obrony. Ostatecznie klub zdecydował się wypożyczyć w ich miejsce Sergio Reguilona.

Nieobecni pozostają także Raphael Varane oraz Mason Mount, który był pierwszym letnim nabytkiem Ten Haga tego lata. Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” w wywiadzie dla klubowych mediów potwierdził, że rehabilitacja graczy przebiega sprawnie i to oni najpewniej powrócą do gry w pierwszej kolejności.

Przed samym spotkaniem z Brighton na konferencji zdementowano plotki o tym, że Sofyan Amrabat będzie zdolny do gry w starciu z „Mewami”. Jednakże menedżer Manchesteru United zapowiedział angaż zawodnika w kadrę meczową „wkrótce”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze