twitter/Gabe_b9

Manchester United podpisał profesjonalny kontrakt z Gabriele Biancherim

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United kontynuuje pracę na polu utalentowanej młodzieży i zabezpieczył na lata kolejny talent brytyjskiej piłki. Gabriele Biancheri związał się z „Czerwonymi Diabłami” pierwszą profesjonalną umową, o czym poinformował sam zawodnik w mediach społecznościowych.

17-letni napastnik po udanej przygodzie w młodzieżówce Cardiff City przeniósł się w lutym 2023 roku do Manchesteru United. Regularnie reprezentował on barwy klubowej akademii „Czerwonych Diabłów” w ramach zespołu U18. Łącznie rozegrał on w swojej karierze 5 spotkań (dwa gole) dla młodzieżówki Manchesteru United.

Tylko w tym sezonie Walijczyk zaliczył już dwa spotkania w drużynie U18 w ramach rozgrywek młodzieżowych Premier League. Pojawiał się on na boisku jako zmiennik, lecz nie przeszkodziło mu to w zanotowaniu jednego gola. Zrobił to w wygranym 4:1 pojedynku wyjazdowym ze Stoke U18.

„Czerwone Diabły” wiążą z młodym napastnikiem wielkie nadzieje, więc zdecydowano zaproponować mu podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu. Zawodnik zgodził się na propozycję klubu, a o złożeniu podpisu poinformował sam w mediach społecznościowych.

Niecały miesiąc temu Manchester United zabezpieczył przyszłość innego ważnego gracza akademii. Wysoko ceniony pomocnik Shea Lacey podpisał również pierwszy profesjonalny kontrakt, a w negocjacje zamieszany miał być sam Erik ten Hag. Lacey gra w tej samej drużynie co Biancheri.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze