manutd.com

“MEN”: Piłkarze niezadowoleni z krytyki Erika ten Haga. Holender traci szatnie?

marcel.zakaszewski Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Samuel Luckhurst w swoim najnowszym artykule podkreślił obecne problemy występujące na Old Trafford. Jak podają źródła z szatni, duża ilość zawodników staje się zmęczona krytyką Holendra wobec swoich zawodników na konferencjach prasowych.

Manchester United przegrał cztery z ostatnich pięciu spotkań. Erik ten Hag nie był zadowolony po meczu z Bayernem, po którym powiedział że gole strzelane przez Bayern były “łatwymi prezentami” rozdawanymi przez jego podopiecznych.

Źródła blisko klubu poinformowały “Manchester Evening News”, że niektórzy zawodnicy uważają, że Erik ten Hag ma w składzie swoich faworytów, których nigdy nie krytykuje, podczas gdy reszta zawodników czuje się pokrzywdzona przez menedżera. Holender nigdy nie wymieniał nazwisk publicznie, ale często podkreślał, że niektórzy zawodnicy nie potrafią dostosować się do zasad i taktyk.

Kilku graczy uważa także, że zostali postawieni w niewygodnej pozycji do wykonywania jego instrukcji na boisku. W drużynie panuje wrażenie, że Ten Hag zmienił podejście taktyczne wskutek absencji Antony’ego. Brazylijczyk to jak do tej pory najdroższy transfer pod wodzą byłego menedżera Ajaxu, ale jak narazie próbuje on oczyścić swoje imię z zarzutów gróźb i przemocy. Antony był jedynym lewonożnym prawym skrzydłowym w składzie przed tym, jak uzgodniono przez obie strony, aby ten nie występował w drużynie do odwołania.

Erik ten Hag spodziewał się w tym sezonie powrotu innego lewonożnego gracza ofensywnego – Masona Greenwoda. Manchester United wycofał się jednak z tych planów w obliczu negatywnej reakcji kibiców. Rolę Antony’ego może zająć teraz Mason Mount, mimo tego że zakupiono go w lato za 60 milionów funtów na pozycję pomocnika, a nie skrzydłowego

Po przegranej z Bayernem Monachium Holender krytykował łatwość, z jaką Leroy Sane ominął Marcusa Rashforda przed strzeleniem pierwszej bramki. Nie był zadowolony także z tego, jak Jamal Musiala rozrywał pole gry przed golem Serge Gnabry’ego:

– Musimy spojrzeć w lustro, bo te gole były prezentami. Byliśmy lepsi w pierwszych 25 minutach, lecz później Bayern strzelił łatwego gola, który nie był jedynie winą Onany. Jeśli spojrzysz na to, z jaką łatwością Sane przez nas przechodzi, to domyślasz się, że chodzi o zdeterminowanie zawodników. Nie można dać się ogrywać tak łatwo.

– Musimy cierpieć i często poświęcać się w wielu sytuacjach, by zatrzymać przeciwników. Jeśli zaczniemy tak robić, będziemy także wygrywać mecze.

– Droga była za łatwa dla Sane, tak nie może być. Podobnie z drugim golem, był taki sam, tylko że na innej stronie boiska. Nie możemy tak łatwo dawać przeciwnikom wchodzić w pole karne i strzelać na naszą bramkę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze