manutd.com

„The Guardian”: David de Gea może zakończyć karierę

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje „The Guardian”, David de Gea rozważa zakończenie kariery piłkarskiej w przypadku nieotrzymania oferty bycia pierwszym bramkarzem w dużym klubie. Hiszpan odrzucił do tej pory kilka propozycji, m.in. z Arabii Saudyjskiej.

Manchester United latem zdecydował się nie przedłużać kontraktu Davida de Gei i po dwunastu latach postawić na inną „jedynkę” – Andre Onanę. Od tamtej pory 32-letni Hiszpan pozostaje wolnym zawodnikiem, choć ciągle utrzymuje najwyższą sprawność fizyczną. Bramkarz wciąż liczy bowiem na otrzymanie oferty od klubu z europejskiej czołówki, w którym mógłby być pierwszym bramkarzem.

David de Gea po odejściu z Old Trafford miał kilka ofert, jednak wszystkie z nich odrzucił – głównie z Arabii Saudyjskiej, udowadniając tym samym, że pieniądze nie stanowią dla niego największej motywacji. Hiszpan ma nadzieję na współpracę z menedżerem, który mu zaufa i będzie go postrzegał jako bramkarza w najlepszym dla siebie okresie. Jeśli oferta z dużego klubu nie przyjdzie, de Gea, jak donosi „The Guardian”, może zawiesić buty na kołku.

Uważa się, że 32-letni Hiszpan wciąż jest rozczarowany sposobem, w jaki musiał odejść z Manchesteru United po wygaśnięciu kontraktu. Erik ten Hag kategorycznie chciał dokonać zmiany w bramce i postawić na Andre Onanę, a to spowodowało, że w umowie zaoferowanej de Gei widoczna była zdecydowana obniżka pensji. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Hiszpan, inkasując 375 tysięcy funtów tygodniowo, był jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy „Czerwonych Diabłów”. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu zakończyły się fiaskiem, a to spowodowało, że David de Gea nie mógł pożegnać się z kibicami.

Jeśli w najbliższym czasie Hiszpan nie otrzyma satysfakcjonującej oferty, możliwe jest nawet ogłoszenie przez bramkarza zakończenia kariery. David de Gea bronił dostępu do bramki Manchesteru United przez dwanaście lat. W tym czasie sięgnął on po mistrzostwo Anglii, FA Cup, dwa Puchary Ligi i Ligę Europy. Do tego dwukrotnie zdobył Złotą Rękawicę w Premier League (ostatnią w zeszłym sezonie), pięciokrotnie został wybrany do drużyny roku PFA, a czterokrotnie przyznano mu nagrodę piłkarza roku Man Utd.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze