manutd.com

Oficjalnie: Gary O’Driscoll nowym lekarzem klubowym

marcel.zakaszewski Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Gary O’Driscoll przejął rolę szefa medycyny sportu w Manchesterze United – poinformował klub. O’Driscoll będzie się zajmował sekcją męską, żenśką oraz drużynami z Akademii.

O’Driscoll pełnił funkcję lekarza klubowego w Arsenalu przez poprzednie 14 lat, w czasie których widział ponad 600 spotkań “Kanonierów”. Dział medycyny sportowej w Carrington jest odpowiedzialny za dostarczanie pomocy medycznej, terapii fizycznej oraz rehabilitacji dla setki graczy – również w sekcjach kobiet i Akademiach.

Irlandczyk to jeden z najbardziej doświadczonych i respektowanych doktorów w medycynie sportu, który pełnił funkcję przewodniczącego Grupy Lekarzy Premier League i był także członkiem Komitetu Medycznego FA.

Przed dołączeniem do Arsenalu O’Driscoll spędził sześć lat jako doktor reprezentacji Irlandii w rugby. Tą samą rolę pełnił w reprezentacji Wielkiej Brytanii podczas dwóch wypraw do Nowej Zelandii i Południowej Afryki.

Był też kierownikiem medycznym podczas Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Przez pewien czas pełnił także rolę doradcy medycznego brytyjskiej drużyny kolarskiej.

Gary O’Driscoll dorastał w Manchesterze. Irlandczyk od małego jest fanem “Czerwonych Diabłów”. Rolę lekarza klubu przejmuje on po Stevie McNally’m, który zrezygnował ze swojej funkcji w lutym po 16 latach w klubie. Teraz jest on dyrektorem sportowym w PGMOL, które jest ciałem sędziowskim w Anglii.

W okresie przejściowym po odejściu McNally’ego klubem zajmował się Jim Moxon, który pozostanie w Carrington w okresie zmian. Miejmy nadzieję, że nowy lekarz pomoże szybciej uleczać kontuzje w klubie. Lista niedostępnych jest przecież bardzo długa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze