Crystal Palace bezradne na Old Trafford. Najlepszy mecz w sezonie Manchesteru United

j.kurek Jakub Kurek

Wtorek był początkiem przygody z krajowymi pucharami dla Manchesteru United. “Czerwone Diabły” zmierzyły się w ramach III rundy Pucharu Ligi Angielskiej z Crystal Palace. Warto zaznaczyć, że podopieczni Erika ten Haga bronią tego trofeum w tej kampanii.

Od początku starcia na Old Trafford kreował nam się obraz tego spotkania, jako mecz, w którym jedna drużyna będzie atakować, a druga liczyć na kontrataki. Jednak mimo optycznej przewagi Manchester United nie kreował sobie sytuacji, a najważniejszym momentem pierwszych 20 minut było zejście z boiska z kontuzją Deana Hendersona.

Przełamanie nastąpiło w 21. minucie, kiedy Pellistri otrzymał piłkę w narożniku pola karnego i zgrał ją do Diogo Dalota, a ten momentalnie ruszył w głąb pola karnego i dośrodkował do Alejandro Garnacho, który bez mrugnięcia okiem wpakował piłkę do siatki. Na tablicy wyników widniał rezultat 1:0.

Sytuację, na podwyższenie wyniku miał Facundo Pellistri, który w 26. minucie nie wykorzystał dogodnej pozycji strzeleckiej, za długo zwlekał i obrońca wybił mu futbolówkę. Co nie udało się młodemu skrzydłowemu, to udało się Casemiro, który po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył głową w stronę dalszego słupka co zakończyło się drugim golem dla Manchesteru United

Od bramki na 2:0 nieco więcej inicjatywy wykazywało Crystal Palace, ale ich ataki bardzo często rozbijały się o nogi Sofyana Amrabata, który grał świetne spotkanie. Tym sposobem pierwsza połowa dobiegła końca.

Na drugą odsłonę tego spotkania nie wybiegł Mason Mount, a w jego miejsce pojawił się Victor Lindelof. Po przerwie Manchester United nadal kontynuował dobrą grę co poskutkowało golem Anthony’ego Martiala, który dostał świetne dośrodkowanie od Casemiro i perfekcyjnie je wykończył.

W 60. minucie miały miejsce kolejne zmiany w Manchesterze United. Za Varane’a na murawie pojawił się Evans, a za Amrabata wszedł Gore, który zaliczył debiut w dorosłej drużynie “Czerwonych Diabłów”.

Świetną instynktowną interwencją wykazał się później Andre Onana, który swoją lewą nogą obronił strzał Matety. Warto odnotować, że do tej sytuacji doprowadziło niecelne podanie Casemiro.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkaniu na boisku pojawił się Donny van de Beek, który zastąpił Hannibala Majbriego, a chwile później na murawę wbiegł Rasmus Hojlund, zmieniając Anthony’ego Martiala.

W drugim meczu z rzędu Jonny Evans miał swoją znakomitą szansę po rzucie rożnym. Jednak tym razem nie przeszkodził mu Hojlund, lecz bramkarz rywali. Drugą swoją dogodną okazję Crystal Palace wykreowało w 84 minucie, kiedy do prostopadłego zagrania dopadł Mateta, który huknął jak z armaty, lecz dobrze ramieniem interweniował Onana.

W ostatnich minutach meczu potężny strzał z lini pola karnego oddał Victor Lindelof, lecz piłka zmierzała w środek bramki, co ułatwiło sparowanie jej Samowi Johnstone’owi.

Ostatecznie Manchester United triumfuje na Old Trafford, pozostawiając wreszcie swoim kibicom bardzo dobre wrażenie.

Manchester United 3:0 Crystal Palace

Strzelcy: Garnacho 21′, Casemiro 27′, Martial 55′