manutd.com

Erik ten Hag: Amrabat jest wojownikiem i zagra tam, gdzie go potrzebuję

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Kibice przed spotkaniem z Crystal Palace mogli się nieco zdziwić widząc skład Manchesteru United, który nie zawierał pozornie ani jednego zawodnika mogącego grać na lewej obronie. Wątpliwości zostały rozwiane już w pierwszych minutach, bo łatwo można było dostrzec, że blisko lini bocznej operuje… Sofyan Amrabat.

Amrabat został wykorzystany w spotkaniu z Crystal Palace jako lewy obrońca i poradził sobie świetnie w tej roli. Erik ten Hag w rozmowie z MUTV stwierdził, że wystawił go na tej pozycji, ponieważ, w przeszłości zdarzało mu się grywać na boku defensywy.

– Oni [Maguire i Mount] potrzebują minut. Byli kontuzjowani, ale teraz wracają, więc dla zespołu są niezwykle ważni, ponieważ zbliża się wiele meczów, a my potrzebujemy pełnego składu, a także rywalizacji – powiedział Holender.

– Musieliśmy dokonać wyboru z taktycznego punktu widzenia. Amrabat jest pomocnikiem, ale wcześniej grał jako boczny obrońca. W Fiorentinie był prawdziwym dominatorem, a dla Maroka był kluczową postacią podczas Mistrzostw Świata.

– Był jednym z najlepszych zawodników Mistrzostw Świata na pozycji defensywnego pomocnika, ale może grać gdzie indziej [lewa obrona], bo jest wojownikiem i będzie walczył „o herb”. To ktoś, kto zagra tam, gdzie jego menadżer go potrzebuje – podsumował Ten Hag.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze