manutd.com

Erik ten Hag: Garnacho jest bardzo lubiany

marcel.zakaszewski Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Alejandro Garnacho strzelił przeciwko Crystal Palace kolejną bramkę w seniorskiej drużynie Manchesteru United. Erik ten Hag chwalił młodego Argentyńczyka, mówiąc, że sam menedżer, kibice, zawodnicy, i sztab szkoleniowy liczą na dalszy rozwój młodej gwiazdy.

Garnacho nie podniósł się z ławki w meczu z Burnley. Erik ten Hag został zapytany został o to, jak Garnacho może stać się zawodnikiem z regularnymi minutami. Holender przyznał, że chce zobaczyć więcej ze strony 19-latka:

– Na starcie sezonu graliśmy nim [w wyjściowym składzie] i wtedy jego wkład w mecz nie był wystarczająco dobry. Miał jednak także kilka dobrych akcji. On zawsze uatrakcyjnia grę, nawet gdy nie gra najlepiej.

– Musi nauczyć się jednej rzeczy: Jeśli zrobi robotę w defensywie, zawsze będzie miał swój moment. Zawsze będzie decyzyjny, bo ma świetne atrybuty.

Ten Hag jest zadowolony z potencjału, który widzi w grze młodego skrzydłowego. Przyznał jednak, że musi popracować nad grą bez piłki i inne elementy:

– Nie chodzi tylko o grę bez piłki. Chcę zobaczyć, że wchodzi do pola karnego i jest w odpowiednim miejscu do wykończenia, tak jak to zrobił dzisiaj. Wydaje mi się, iż fakt, że jest u niego wiele miejsca na poprawę jest całkiem normalny jak na zawodnika w jego wieku.

– Wydaje mi się, że każdy go lubi. Kibice, drużyna, również ja. Musimy jednak wiele od niego wymagać, bo potrafi grać na bardzo wysokim poziomie, lecz musi to pokazywać codziennie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze