manutd.com

Konferencja prasowa Raphaela Varane’a przed meczem z Galatasaray: musimy pokazać młodzieży, jak mają grać

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Przed wtorkowym meczem Manchesteru United z Galatasaray zorganizowano konferencję prasową. U boku Erika ten Haga zasiadł defensor Raphael Varane. Zaapelował on do reszty zespołu o poprawę i odmienienie wyników w nadchodzących starciach.

Problemy z formą

– Uważam, że w tych rozgrywkach [Ligi Mistrzów] chodzi o detale. Musisz być bardzo dokładny, aby wygrać.

– Myślę, że jesteśmy w stanie poprawić się w kwestii naszej skuteczności pod bramką rywali. Mamy bardzo mało okazji bramkowych, sami tracimy gole, to my musimy tworzyć, aby strzelać bramki. Takie są realia gry na najwyższym poziomie. Musimy być efektywni, aby rywalizować o najważniejsze trofea.

Czy Manchester United może wygrać Ligę Mistrzów?

– [Wygranie Ligi Mistrzów] Tak, myślę, że jesteśmy w stanie to osiągnąć. Mamy jakościowy zespołu, aby wygrać te rozgrywki. Tak, jak wspomniałem, rozgrywki nie należą do najprostszych. Musisz zająć się każdym możliwym szczegółem.

– Mamy drużynę pełną jakości, mamy odpowiednią mentalność. Oczywiście musimy poprawić się w kilku kwestiach. Nie jest to wymarzony dla nas początek sezonu, lecz nadal wierzę, że mamy wystarczająco wiele jakości, aby pokonać najlepsze ekipy na świecie.

Nastawienie po porażce z Bayernem

– Jutro mamy idealną okazję, aby zdobyć pierwsze punkty w tych rozgrywkach. Musimy iść naprzód oraz poprawić naszą grę.

Rozwój klubowej młodzieży

– Radzą sobie naprawdę dobrze. Wnieśli do zespołu energię. Nadal się uczą, lecz jest to normalne. Ważne jest, aby gracze bardziej doświadczeni byli przykładem dla nich. Muszą być liderami i rozmawiać z młodymi o wszystkim: jak być profesjonalistą, jak grać, jak wywierać presję, jak zachować spokój oraz determinację podczas spotkań.

– Jeszcze wiele pracy przed nami. Naszym zadaniem jako liderów jest pokazanie im tego oraz rozmowa o tym. Właśnie tego próbujemy. Miejmy nadzieję, że będą w stanie przenieść swój talent oraz pasję na boisko. Będzie to bardzo pomocne w tym sezonie. Mamy wielu utalentowanych graczy w klubie. Wierzymy, że są w stanie ulepszyć nasz zespół.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze