manutd.com

Florian Plettenberg: Jadon Sancho coraz bliżej opuszczenia Manchesteru United

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pracujący dla Sky Sport Florian Plettenberg donosi, że z Manchesteru United zimą odejść może Jadon Sancho. Konflikt zawodnika z obecnym trenerem pierwszego zespołu ciągle trwa, więc ten rozważa grę dla innego klubu.

Sancho po odejściu Davida de Gei jest najlepiej opłacanym graczem na Old Trafford, lecz z zarobkami niestety nie idzie jakość. Zawodnik nie jest w stanie wrócić do formy z czasów gry w Dortmundzie, a obecny konflikt z Erikiem ten Hagiem jeszcze bardziej ogranicza jego czas gry.

Punktem zapalnym sytuacji był post Sancho w mediach społecznościowych, w którym podważył prawdomówność trenera, który po jednym ze spotkań tłumaczył nieobecność skrzydłowego. Następnie media informowały o licznych nieudanych spotkaniach mediacyjnych. Ten Hag miał zdecydować nawet o zawieszeniu Sancho i zabronieniu mu wizyt w ośrodkach treningowych pierwszej drużyny.

Najlepiej opłacany gracz “Czerwonych Diabłów” pozostaje niedostępny i najprawdopodobniej sytuacja ta rozwiąże się tylko w momencie odejścia jednego z panów z klubu. Na chwilę obecną zdaniem mediów bliżej zmiany barw ma być Jadon Sancho.

Florian Plettenberg informuje, że trener Borussi Dortmund Edin Terzić ma być w stałym kontakcie z obozem Anglika, który przede wszystkim wymagać ma regularnej gry. Jednak kontakt ze strony niemieckiego zespołu nie znaczy, że na 100% trafi on do niego. Dziennikarz podkreślił, że jest to raczej mało prawdopodobne.

Dodaje on także, że najpewniej odejście Sancho z Old Trafford wiązałoby się z wypożyczeniem go do innego zespołu. Transfer definitywny nie jest przekreślany, lecz jest mniej realny. Przypomnijmy, że latem plotki mówiły o tym, że Manchester United rozważy sprzedaż swojego podopiecznego, jeśli wpłynie odpowiednia oferta (około 50 mln funtów).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze