twitter.com/ManUtd

Manchester United pogrążony w żałobie. Zmarła żona sir Aleksa Fergusona

, Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Niezwykle smutną wiadomość przekazał w piątkowe popołudnie Manchester United za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. W wieku 84 lat zmarła Cathy Ferguson, żona legendarnego menedżera „Czerwonych Diabłów”, sir Aleksa Fergusona.

Jak czytamy w krótkim komunikacie, „Lady Cathy była kochaną żoną, matką, babcią i prababcią, stanowiąc ostoję siły sir Aleksa na przestrzeni całej jego kariery”.

Początki znajomości pary sięgają 1964 roku. Dwa lata później Alex i Cathy pobrali się, a w kolejnych latach na świat przyszło trzech ich synów – Mark, Darren oraz Jason.

Sir Alex wielokrotnie podkreślał rolę jego żony w codziennym życiu i karierze trenerskiej. To właśnie dla Cathy, chcąc poświęcać jej więcej czasu, podjął niespodziewanie decyzję o przejściu na emeryturę w 2013 roku, tuż po zdobyciu rekordowego, 20. tytułu mistrzów Anglii z Manchesterem United.

– Moja żona Cathy była kluczową postacią przez całą moją karierę. Stanowiła dla mnie jednocześnie fundament stabilności i zachęty do dalszych działań. Słowa nie wystarczą, by opisać jak wiele to dla mnie znaczy – mówił wówczas Szkot.

Jako znak szacunku, piłkarze „Czerwonych Diabłów” w sobotnim spotkaniu ligowym przeciwko Brentford na Old Trafford zagrają z czarnymi opaskami na ramionach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze