manutd.com

Maximillian Oyedele powołany na październikowe mecze reprezentacji Polski U-21

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Członek akademii Manchesteru United Maximillian Oyedele otrzymał kolejne powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Gracz „Czerwonych Diabłów” na zgrupowaniu kadry U-21 będzie przygotowywać się do starć ze Słowacją oraz Estonią.

W ostatnich tygodniach doszło do zmian w strukturach PZPN, a konkretnie na funkcjach szkoleniowców zespołu U-21 i seniorskiej reprezentacji. Związane jest z angażem Michała Probierza, który został ogłoszony nowym selekcjonerem seniorskiej kadry. Zastąpił on Fernando Santosa, który prowadził reprezentacje Polski przez pierwszą część eliminacji do Mistrzostw Europy.

Odchodzącego na inne stanowisko Probierza 22 września zastąpił Adam Majewski. Dotychczasowa kariera menedżera nie jest długa, gdyż prowadził on tylko Stal Mielec, Stomil Olsztyn oraz rezerwy Wisły Płock, co daje mu aż pięcioletnie doświadczenie na stanowisku szkoleniowca seniorskiego zespołu.

Majewski podobnie jak jego poprzednicy zdecydował się zaangażować graczy reprezentujących zagraniczne kluby. Ponownie powołanie powędrowało do zawodnika akademii Manchesteru United Maximilliana Oyedele. Dla kadry U-21 defensywny pomocnik rozegrał już dwa oficjalne spotkania, w tym we wygranym z Estonią U-21 asystował przy bramce kolegi.

Oprócz gracza „Czerwonych Diabłów” na liście znaleźli się m.in. Nicola Zalewski (AS Roma) oraz Szymon Włodarczyk (Sturm Graz). Wspomnieć trzeba także o obecności nazwiska Łukasza Bejgera, który reprezentuje obecnie barwy Śląska Wrocław. Bejger w przeszłości przez kilka sezonów reprezentował barwy akademii Manchesteru United.

Na nadchodzącym zgrupowaniu podopieczni Adama Majewskiego zmierzą się z reprezentacjami młodzieżowymi Słowacji oraz Estonii. Starcie towarzyskie z południowymi sąsiadami odbędzie się 12 października o 18:00. Następnie 17 października także o 18:00 odbędzie się pojedynek z Estonią U-21, który będzie już częścią kwalifikacji do Młodzieżowym Mistrzostw Europy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze