Mason Greenwood
Mundo Deportivo

The Athletic: Jamajska Federacja Piłki Nożnej jest otwarta na powołanie Masona Greenwooda

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Greenwood powoli wraca do gry w piłkę na wysokim poziomie po przerwie spowodowanej swoimi problemami prawnymi. Skrzydłowy oprócz wznowienia kariery klubowej może wrócić również do tej reprezentacyjnej, lecz jest szansa, że będzie tym razem zawodnikiem kadry z innego kraju.

Greenwood przebywa obecnie na wypożyczeniu w Getafe, gdzie notuje całkiem niezłe wejście do zespołu. 22-latek zanotował do tej pory pięć występów, z czego trzy razy wchodził z ławki rezerwowych, a już zdążył wpisać się na listę strzelców i zanotować asystę. Nie dziwi więc, że zainteresowanie piłkarzem wyraziła reprezentacja, lecz tym razem nie była to angielska kadra.

Piłkarz może skorzystać z tego, że posiada podwójne obywatelstwo, co sprawia, że niedługo może powrócić do gry na szczeblu reprezentacyjnym, lecz tym razem w barwach Jamajki. Selekcjoner tej reprezentacji w rozmowie dla „Jamaica Observer” wypowiedział się następująco:

– Chcielibyśmy mieć w naszym zespole najlepszych graczy. Jeśli odzyska dawną formę, to jestem pewien, że nam pomoże.

Co więcej, według The Athletic również sama Jamajska Federacja Piłki Nożnej ma być otwarta na powołanie Greenwooda. Jednak na oficjalną decyzję będzie trzeba jeszcze poczekać.

22-latek będzie mógł zagrać dla innej reprezentacji niż Anglia, ponieważ ma rozegrany zaledwie jeden mecz dla „Lwów Albionu”. Skrzydłowy wszedł na 12 minut w meczu Ligi Narodów przeciwko Islandii.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze