manutd.com

Wayne Rooney menedżerem Birmingham City

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Wayne Rooney w ostatnim czasie zakończył swój projekt w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadził zespół Mateusza Klicha – D.C. United. Dość zaskakująco, bardzo szybko zaangażował się w nowy, gdzie również będzie miał w składzie środkowego pomocnika z Polski – Krystiana Bielika.

Kilka dni temu Rooney ogłosił, że nie będzie już dłużej szkoleniowcem D.C. United. Spowodowane to było brakiem kwalifikacji do fazy play-off MLS. Anglik jednak bardzo szybko znalazł nowego pracodawcę, a będzie nim Birmingham City. To dość kontrowersyjna zmiana, ponieważ zastąpił on chwalonego za swoją pracę Johna Eustace’a. Kluczową rolę odegrali z pewnością nowi amerykańscy właściciele klubu, którzy chcieli obsadzić na tym stanowisku swojego człowieka.

– Jestem absolutnie zachwycony możliwością dołączenia do klubu w tak ekscytującym momencie. Jest dla mnie jasne, że w klubie mają plan i są zaangażowani w realizację ambicji zespołu. Wraz ze sztabem jesteśmy w pełni zgodni z oczekiwaniami – powiedział Rooney w rozmowie z klubowymi mediami.

– Budowałem swoją karierę, stawiając się trudnym warunkom, aby przygotować się na tę szansę. To projekt, który daje mi poczucie celu i nie mogę doczekać się początku – dodał.

Rooney będzie miał szansę doglądać rozwoju Krystiana Bielika, który w ostatnim czasie jest kluczową postacią swojego zespołu. Obaj panowie spotkali się już w Derby County.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze