twitter/ManUtd

Bruno Fernandes z nagrodą za najlepszego gola września w Premier League

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Bruno Fernandes zdobył nagrodę za najlepszego gola w Premier League we wrześniu dzięki swojej świetnej bramce w meczu wyjazdowym z Burnley wygranym przez Manchester United 1:0.

Portugalczyk zdobywa już tę nagrodę trzeci raz w swojej karierze. Zrównuje go to z nowym nabytkiem Luton Town, Androsem Townsendem.

Kapitan Manchesteru United strzelił świetnego woleja po długim podaniu Jonny’ego Evansa jeszcze z własnej połowy boiska. Gol ten okazał się bardzo ważny, był bowiem jedynym w tamtym spotkaniu i „Czerwonym Diabłom” trzy punkty.

29-latek zdobył to wyróżnienie w czerwcu 2020r. za swojego gola przeciwko Brighton. Drugi raz dokonał tej sztuki w lutym 2021r. po swoim lobie w meczu z Evertonem.

To już siódmy raz, gdy nagroda za gola miesiąca trafia do zawodnika Manchesteru United. Oznacza to, że „Czerwone Diabły” są najczęstyszmi zwycięzcami tej nagrody spośród wszystkich drużyn Premier League.

Portugalczyk przeskakuje w rankingu zdobywców tej nagrody takie nazwiska jak Kevin de Bruyne, Mohamed Salah, Son Heung-min czy Miguel Almiron. Bramkę Bruno można zobaczyć w poniższym linku:

https://x.com/premierleague/status/1712800558736658581?s=20

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze