manutd.com

Golden Boy 2023: Rasmus Hojlund wśród 25 najlepszych młodzieżowców

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jesteśmy coraz bliżej finału piłkarskiego plebiscytu na najlepszego młodego zawodnika w 2023 roku. Na 25-osobowej liście znalazł się gracz Manchesteru United Rasmus Hojlund. Napastnik wcześniej reprezentował barwy Atalanty.

W przeszłości po nagrodę najlepszego młodzieżowca sięgało trzech zawodników reprezentujących Manchester United. Pierwszym z nich w 2004 roku był Wayne Rooney. Kilka lat później drugim graczem klubu z Old Trafford w tym zestawieniu był Brazylijczyk Anderson (2008).

Ostatnim graczem “Czerwonych Diabłów”, który wygrał to wyróżnienie, był Anthony Martial w 2015 roku. Oprócz tego plebiscyt w 2013 roku wygrał wychowanek klubu z Old Trafford Paul Pogba, który reprezentował wtedy barwy Juventusu.

Jesteśmy coraz bliżej wielkiego finału plebiscytu w 2023 roku, a już poznaliśmy najlepszą 25-osobową czołówkę zestawienia. Jednym z wymienionych graczy był napastnik Manchesteru United Rasmus Hojlund. Wspomniano także o jednym z celów “Czerwonych Diabłów” Evanie Fergusonie z Brighton.

Na chwilę obecną w ideksie Golden Boy Award prowadzi zawodnik Realu Madryt Jude Bellingham. Anglik latem przeszedł do hiszpańskiego giganta z BVB. Pomocnik do nowego zespołu miał bardzo dobre wejście i kilkukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze